5 powodów dla których warto regularnie wymieniać olej
  • 2257
  • 0

5 powodów dla których warto regularnie wymieniać olej

Dlaczego, regularna wymiana oleju silnikowego jest tak ważna? Odpowiednio zaplanowane wymiany oleju, mają kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania naszego samochodu. Usługa wymiany oleju jest doskonałą okazją do sprawdzenia, również innych obszarów samochodu. W naszym serwisie wymiana oleju, jest szybką i prostą usługą, która obejmuje również kontrolę wielopunktową. Nasz w pełni wyszkolony i certyfikowany personel służy Państwu radą, której można zaufać. Niezależnie od tego, czy masz nowy samochód, który właśnie odebrałeś, czy prowadzisz pojazd będący zaufanym przyjacielem, regularne zmiany oleju to coś, czego nie możesz zignorować.

1. Regularne zmiany oleju utrzymują silnik w czystości

Gdy olej dostanie się do silnika z innych obszarów, brud i inne cząsteczki zaczną się w nim gromadzić. Jeśli nie zmieniasz oleju w odpowiednich odstępach czasu, szlam zacznie gromadzić się w twoim silniku. Wymiana oleju silnikowego, spowoduje, że którykolwiek z tych szkodliwych kawałków brudu i zanieczyszczeń wydostanie się z silnika, zanim zdąży wyrządzić jakiekolwiek szkody.

2. Regularna wymiana, zapewnia dłuższą żywotność silnika

Olej, jest siłą napędową twojego pojazdu. Smaruje i chroni silnik oraz wiele jego najważniejszych części przed zużyciem i uszkodzeniami. Regularnie planowana wymiana oleju to inwestycja, która pomoże zapewnić, że Twój samochód będzie Ci służył jeszcze wiele lat.

3. Wymiana oleju chroni podzespoły silnika

Co naprawdę robi olej w moim samochodzie? Wewnątrz silnika znajduje się wiele kluczowych elementów, które sprawiają, że silnik pracuje, jak wał korbowy i korbowody. Upewnienie się, że olej w silniku twojego pojazdu jest czysty, ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego poruszania się i prawidłowego działania tych komponentów.

4. Utrzymuje wydajność silnika na prawidłowym poziomie

Bez odpowiedniej konserwacji, cały brud, o którym mówiliśmy wcześniej, będzie gromadzić się wewnątrz silnika, powodując tarcie, a tarcie nie jest przyjacielem silnika. Tarcie jest wrogiem wydajności silnika i optymalnej oszczędności paliwa. Upewnienie się, że twój silnik zawsze zawiera czysty olej, pomoże to zmniejszyć tarcie, pozwalając silnikowi pracować wydajniej.

5. Zmniejsza emisję spalin i pomaga chronić środowisko

Jeśli nie zmieniasz oleju regularnie, brudny zawarty w oleju powoduje nagromadzenie się węglowodorów wewnątrz obszarów skrzyni korbowej silnika. Te następnie zostają spalone, powodując, że więcej z nich zostanie uwolnionych do powietrza przez wydech pojazdu. Tylko zmiana oleju na czas pomoże ci przejść wymagany test emisji spalin, będziesz również mniej zanieczyszczać środowisko.

ONLINE APPOINTMENT

Book your appointment now and get $5 discount.

MAKE APPOINTMENT
LATEST POSTS
MOST VIEWED
TEXT WIDGET

Here is a text widget settings ipsum lore tora dolor sit amet velum. Maecenas est velum, gravida vehicula dolor

© Copyright 2020 Moto Centrum 24