Ile można zarobić na serwisie klimatyzacji?
  • 4244
  • 0

Ile można zarobić na serwisie klimatyzacji?

Autoserwis może oferować wiele różnych usług poza naprawami typowo mechanicznymi. W ramach franczyzy warsztatu samochodowego otrzymujemy dostęp do atrakcyjnych cen specjalistycznego wyposażenia. Przeczytaj, czy warto z tego skorzystać i uruchomić serwis klimatyzacji

Z tego artykułu dowiesz się:

Dlaczego warto rozszerzać ofertę warsztatu?

Ile kosztuje stacja do obsługi klimy?

Jakie dodatkowe usługi można zaoferować?

Czy opłaca się franczyza serwisu klimatyzacji?

Nowe i kilkuletnie samochody wymagają obsługi doświadczonego mechanika praktycznie podczas każdego przeglądu lub  naprawy. W przydomowym warsztacie przeciętny klient może sobie co najwyżej zmienić koła, a i tak raczej tego nie zrobi, bo nie będzie wiedział, jak się za to zabrać. To korzystna tendencja, którą warto wykorzystać do rozwoju biznesu. Sprawdź, dlaczego klienci wybierają dodatkowe usługi?

Dlaczego warto rozszerzać ofertę warsztatu?

Naprawy mechaniczne, choć niezbędne, z reguły nie są przeprowadzane zbyt często, pod warunkiem, że mechanik przykłada się do swojej roboty. Tymczasem dodatkowe układy montowane we współczesnych samochodach często wymagają regularnych przeglądów. Tak jest na przykład w przypadku klimatyzacji. Oprócz doraźnej naprawy czy wymiany podzespołów, klienci wiedzą, że powinni klimę przynajmniej raz w roku odgrzybić, a przy okazji wykonać pełny serwis.

Jeśli poszerzymy ofertę warsztatu o serwis klimatyzacji, nie tylko zwiększymy miesięczny obrót. W perspektywie rozwoju naszego biznesu znacznie ważniejszy jest fakt, że klient częściej do nas przyjedzie i spędzi więcej czasu. W taki właśnie sposób wyrabia się dobrą renomę na lokalnym rynku. Klienci, którzy często wracają (zadowoleni), to stali klienci. Polecają nasze usługi znajomym, a to najlepsza i najtańsza forma reklamy. 

Ile kosztuje stacja do obsługi klimy?

Warto zatem wykorzystać zalety posiadania stanowiska do obsługi klimatyzacji. W ramach umowy franczyzowej, partner MotoCentrum24 może kupić praktycznie całe wyposażenie warsztatu w atrakcyjnych cenach. Podobnie jest również ze stacją obsługi klimatyzacji. 

To stosunkowo niewielkie urządzenie najlepiej umiejscowić w zacisznym kącie serwisu, chociaż wygodnie można je przemieszczać, dzięki wbudowanym kółkom. W zestawie znajdziemy komplet akcesoriów, niezbędnych do pełnej obsługi klimatyzacji aut osobowych oraz busów i ciężarówek:

– zestaw do wykrywania nieszczelności,

– komplet manometrów z przyłączami,

– butlę z gazem chłodniczym,

– barwnik do szybkiej lokalizacji nieszczelności,

– środek do czyszczenia i odświeżania parowników,

– komplety uszczelek oraz nakrętek do układów klimatyzacji. 

Na zakup i uruchomienie stacji obsługi klimatyzacji w ramach umowy franczyzy serwisu samochodowego trzeba wydać około 11 000 zł. W tej cenie, oprócz wymienionych urządzeń i akcesoriów, otrzymujemy również szkolenie z ich obsługi. 

Jakie dodatkowe usługi można zaoferować?

Podstawowy serwis klimatyzacji, który kierowcy najczęściej wykonują raz w roku w okresie wiosennym, obejmuje sprawdzenie szczelności układu, uzupełnienie czynnika chłodniczego oraz odgrzybianie lub ozonowanie klimatyzacji. Wszystkie te czynności wykonamy za pomocą zestawu do obsługi klimatyzacji. 

Można jednak oferować dodatkowe usługi takie, jak:

– lokalizowanie miejsc wycieków czynnika i naprawa nieszczelności,

– wymianę filtrów kabinowych,

– diagnostykę i wymianę sprężarek klimatyzacji,

– obsługę parowników, 

– wymianę osuszacza klimatyzacji.

Wykonanie każdej z tych usług wymaga odzyskania z układu czynnika chłodniczego, co przeprowadzimy za pomocą zakupionego urządzenia. 

Czy opłaca się franczyza serwis klimatyzacji?

Czyli ile można zarobić na obsłudze klimatyzacji? Za podstawowy serwis klient zapłaci 80 zł. Odgrzybianie lub ozonowanie klimy kosztują dodatkowe 50 zł. Są to ceny serwisu klimatyzacji w Białymstoku. Należy pamiętać, że w innych miejscowościach o innej skali konkurencji mogą być one zdecydowanie wyższe. Rozszerzona obsługa układów klimatyzacji, obsługująca np. wymianę sprężarki, chłodnicy czy parownika, zawsze wyceniana jest indywidualnie, ponieważ wiele zależy od konkretnego modelu pojazdu. Ceny samych sprężarek często przekraczają kilka tysięcy złotych. 

Wszystko to sprawia, że na serwisie samochodowych klimatyzacji można zarobić. Po jednorazowych kosztach związanych z zakupem kompletnej stacji obsługi, można liczyć na stałe zwiększenie miesięcznego przychodu. O ile? Z analiz działalności franczyzobiorców MotoCentrum24 wynika, że pojedyncze stanowisko do obsługi klimatyzacji generuje średni miesięczny przychód w wysokości około 10 000 zł. Zakup sprzętu może zatem zwrócić się już w pierwszym miesiącu. 

Jeśli jesteś zainteresowany podjęciem współpracy w ramach franczyzy warsztatu samochodowego, skontaktuj się z nami przez formularz na stronie https://motocentrum24.com.pl/kontakt-mechanik-samochodowy.

 

ONLINE APPOINTMENT

Book your appointment now and get $5 discount.

MAKE APPOINTMENT
LATEST POSTS
MOST VIEWED
TEXT WIDGET

Here is a text widget settings ipsum lore tora dolor sit amet velum. Maecenas est velum, gravida vehicula dolor

© Copyright 2020 Moto Centrum 24