Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/uq6733094dec/ftp/motocentrum24/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2722

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/uq6733094dec/ftp/motocentrum24/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2726

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/uq6733094dec/ftp/motocentrum24/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3624
Jakie dodatkowe usługi może świadczyć warsztat samochodowy? - Moto Centrum 24
Jakie dodatkowe usługi może świadczyć warsztat samochodowy?
  • 4542
  • 0

Jakie dodatkowe usługi może świadczyć warsztat samochodowy?

Dobry warsztat samochodowy powinien mieć szeroką ofertę, zamiast skupiać się wyłącznie na naprawach typowo mechanicznych. Kompleksowa obsługa przyciąga przecież klientów, jak magnes. Sprawdź, jakie usługi można wykonywać w serwisie i dlaczego się to opłaca?

W tym artykule:
Dlaczego opłaca się rozszerzać ofertę?
Serwis wulkanizacji u mechanika
Przeglądy i naprawy klimatyzacji samochodowej
Ile kosztują dodatkowe stanowiska obsługi w serwisie samochodowym?

W ramach franczyzy warsztatu samochodowego można otworzyć serwis, w którym wykonywane będą mechaniczne naprawy pojazdów i nieźle na tym zarabiać. Jednak zysk zauważalnie zwiększą dodatkowe usługi. Sprawdź, ile kosztuje ich uruchomienie?

Dlaczego opłaca się rozszerzać ofertę?
Niektórzy twierdzą, że warsztat to warsztat i powinien zajmować się tylko mechaniką. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby serwis samochodowy rzeczywiście zajmował się wyłącznie naprawą aut. Okazuje się jednak, że usługi alternatywne zapewniają dodatkowy, duży przychód. W niektórych okresach roku może on nawet przewyższyć zysk z tradycyjnej oferty.

Stanowisko wulkanizacyjne w serwisie samochodowym będzie oblegane od wiosny do wczesnego lata, a potem na jesień. Koszty uruchomienia stacji obsługi klimatyzacji zwrócą się w ciągu pierwszego sezonu letniego . Nie chodzi jednak tylko i wyłącznie o zwiększenie miesięcznych obrotów. Kierowca, który będzie mógł wykonać dodatkowe serwis u ulubionego mechanika, z pewnością to zrobi. A zadowolony klient skutecznie rozreklamuje warsztat wśród znajomych.

Serwis wulkanizacji u mechanika
Warto zainwestować w stanowisko wulkanizacyjne w serwisie samochodowym. Nie jest ono ani specjalnie rozbudowane, ani drogie. W skład zestawu wchodzą:
– wyważarka do kół,
– montażownica do opon,
– zestaw akcesoriów (łyżki, smary, komplety łat i wentyli itp).
Niezbędny okazuje się jeszcze odpowiednich rozmiarów kompresor, ale jest on zwykle podstawowym wyposażeniem każdego warsztatu.

Stanowisko wulkanizacyjne często lokalizowane jest w kącie hali serwisowej. Warto jednak pamiętać, że w sezonie zmiany opon klientów będzie sporo, dlatego lepiej wulkanizację lepiej umieszczać blisko bramy czy drzwi, aby nie trzeba było przemieszczać się z kołami od wejścia do tyłu hali. W zależności od położenia oraz ilości klientów, a przede wszystkim sezonu, usługi wulkanizacyjne mogą zwiększyć miesięczny przychód warsztatu samochodowego o 10% do nawet 40%.

Przeglądy i naprawy klimatyzacji samochodowej
Opłacalna jest również inwestycja w stanowisko do obsługi samochodowych klimatyzacji. W ramach tej usługi standardowo sprawdza się szczelność instalacji, uzupełnia czynnik chłodniczy oraz odgrzybia lub ozonuje klimę.

Zapotrzebowanie na te usługi okresowo zwiększa się od wiosny do późnego lata, kiedy kierowcy przypominają sobie o konieczności przeprowadzenia serwisu. Można rozbudować ofertę o pełną diagnostykę instalacji, w tym wymianę sprężarek czy innych podzespołów. Elementy te nie należą do najtańszych, a koszty ich napraw często sięgają kilkuset złotych, dlatego inwestycja w stanowisko do obsługi klimy szybko się zwraca. W letnim sezonie można na niej zarobić nawet kilka tysięcy miesięcznie.

Ile kosztują dodatkowe stanowiska obsługi w serwisie samochodowym?
Uruchomienie dodatkowych usług oczywiście kosztuje. Konkretne kwoty generuje przede wszystkim konieczność zakupu sprzętu oraz przeszkolenia pracowników. Bieżąca eksploatacja jest tania.

Koszt instalacji stanowiska wulkanizacyjnego w ramach taniej franczyzy zamyka się w kwocie 12 tys. złotych. Na stację do obsługi klimy trzeba przeznaczyć nieco ponad 15 tys. złotych. Atrakcyjne ceny wynikają z dużych rabatów, które franczyzobiorcy otrzymują od razu po zawarciu umowy z siecią warsztatów mechaniki samochodowej MotoCentrum24. Jeśli jesteś zainteresowany franczyzą serwisu skontaktuj się z nami za pomocą tej strony.

ONLINE APPOINTMENT

Book your appointment now and get $5 discount.

MAKE APPOINTMENT
LATEST POSTS
MOST VIEWED
TEXT WIDGET

Here is a text widget settings ipsum lore tora dolor sit amet velum. Maecenas est velum, gravida vehicula dolor

© Copyright 2020 Moto Centrum 24