Kasowanie kodów błędów w samochodzie Białystok
  • 31 stycznia 2023
  • In Blog

Kasowanie kodów błędów w samochodzie Białystok

Dokonując diagnostyki komputerowej auta otrzymujemy kody błędów zawierające informacje na temat uszkodzonych podzespołów. Pozwalają one na szybkie i sprawne wykrycie usterek w samochodzie oraz pozbycie się ich.

Usuwanie kodów błędów w naszym warsztacie samochodowym przebiega w bardzo prosty sposób. Najpierw mechanik podłącza urządzenie diagnostyczne do komputera w samochodzie, a następnie uruchamia silnik auta. W tym czasie komputer odczytuje z pamięci samochodu zapisane w niej kody błędów.

Kody błędów w samochodzie – oznaczenia

Z początkiem XXI wieku we wszystkich samochodach wprowadzono system OBD-II, który posiada taką samą listę kodów dla wszystkich modeli samochodów. Pierwszy znak kodu to litera. I tak, „B” oznacza awarię nadwozia, „C” – awarię podwozia, „P” – awarię układu napędowego, a „U” – awarię komunikacji sieciowej. Drugi znak to cyfra – „0”, „2” lub „3” to kody błędów zgodne z ISO/SAE, a „1” to kod producenta. Trzeci element, który jest cyfrą, mówi nam, w którym miejscu występuje awaria. Cyfra „1” oznacza w tym wypadku układ dolotowy i paliwowy, „2” – układ dolotowy i paliwowy w obwodzie wtryskiwaczy, „3” – układ zapłonowy, „4” – układy kontroli emisji, „5” – systemy kontroli prędkości i biegu jałowego, „6” – obwody wyjściowe komputera, a „7” lub „8” – układ przeniesienia napędu.

Kasowanie błędów w aucie Białystok

Co istotne, samo kasowanie błędów nie jest naprawą, a jedynie czynnością, która powinna być wykonywana po fizycznej naprawie lub wymianie części. Jest ono również swego rodzaju informacją zwrotną dla mechanika na temat tego, czy właściwie zinterpretował komunikat o błędzie i dokonał wymiany właściwej części. Zdarzają się też sytuacje, kiedy wadliwy element jest wymieniany na nowy, a na desce rozdzielczej znów pawia się komunikat o błędzie.

Należy w tym miejscu podkreślić, że zbyt długa jazda bez kasowania błędów w aucie może doprowadzić do poważnej awarii lub całkowitego unieruchomienia samochodu.

Warsztat samochodowy Motocentrum24 w Białymstoku świadczy usługę, jaką jest diagnostyka komputerowa, zlokalizowanie usterki oraz kasowanie kodów błędów w samochodzie. Wszystkich zainteresowanych jej wykonaniem zapraszamy do rezerwacji wizyty pod numerem telefonu 699 606 352.

dobry mechanik białystok, dobry mechanik samochodowy białystok, kasowanie kodów błędów, kasowanie kodów błędów w aucie, kasowanie kodów błędów w aucie białystok, kasowanie kodów błędów w samochodzie, kasowanie kodów błędów w samochodzie białystok, mechanik, mechanik białystok, naprawa samochodu białystok, sprawdzony mechanik samochodowy białystok, warsztat samochodowy, warsztat samochodowy Białystok

ONLINE APPOINTMENT

Book your appointment now and get $5 discount.

MAKE APPOINTMENT
LATEST POSTS
MOST VIEWED
TEXT WIDGET

Here is a text widget settings ipsum lore tora dolor sit amet velum. Maecenas est velum, gravida vehicula dolor

© Copyright 2020 Moto Centrum 24