alternator - naprawa, BiałystokAlternator to bardzo ważny komponent samochodu, który jest konieczny do jego normalnego funkcjonowania. Z tego powodu usterki podzespołu potrafią być wyjątkowo problematyczne dla kierowcy, dlatego szybka naprawa jest wskazana. Oferujemy naprawę alternatorów w Białymstoku. Korzystamy z nowoczesnych narzędzi oraz dysponujemy sprawdzonymi rozwiązaniami, dzięki czemu szybko uporamy się z problemem i przywrócimy Twojemu samochodowi pełną funkcjonalność.

Białystok – naprawa alternatorów

Alternator jest urządzeniem przymocowanym do silnika, którego zadaniem jest produkcja prądu. Jego głównym elementem jest stojan i elektromagnetyczny wirnik wytwarzający pole magnetyczne oraz indukujące prąd. Inną nazwą na ten podzespół jest prądnica prądu przemiennego. W jego konstrukcji znajduje się prostownik zmieniający prąd przemienny na stały. Problemy z alternatorem dają dosyć charakterystyczne objawy i jest to między innymi kłopot z uruchomieniem samochodu, pojawienie się kontrolki akumulatora na desce rozdzielczej czy nierównomiernie świecące oświetlenie auta.

Alternator ze względu na obecność ruchomych elementów, po pewnym czasie ulega eksploatacji i może wymagać naprawy. Jeżeli potrzebujesz profesjonalnej pomocy z tym zadaniem, to nasi specjaliści chętnie Ci pomogą. Warto także pamiętać, że producenci zalecają wymianę paska alternatora co około 60-120 tysięcy km, dlatego jeśli Twój pojazd znajduje się w tym przedziale, warto dokonać wymiany.

Profesjonalna naprawa alternatorów – Białystok

Przedtem konieczna jest przede wszystkim właściwa diagnoza, ponieważ poszczególne objawy nie muszą oznaczać problemu z tym podzespołem. Jeżeli to jednak alternator jest uszkodzony, to specjaliści muszą go wymontować z pojazdu, a następnie rozebrać na części. Kolejnym krokiem jest wykonanie potrzebnych pomiarów i określenie przyczyny awarii. Kłopot mogą powodować także pęknięcia w konstrukcji. Ekspert musi sprawdzić również stopień zużycia szczotek i pierścieni, stan łożysk i sprawność układu prostowniczego oraz regulatora, a także stan uzwojenia i koło pasowe. 

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Na rzecz naszej firmy pracuje zespół doświadczonych mechaników, którzy regularnie powiększają swoją wiedzę i kompetencje. Na przestrzeni lat dokonaliśmy napraw wielu alternatorów, dzięki czemu jesteśmy w stanie uporać się z wyjątkowo trudnymi usterkami. Nawet jeżeli uszkodzenie jest bardzo poważne, możemy dokonać wymiany podzespołu. Korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych części zamiennych, które gwarantują dobrą pracę alternatora w przyszłości. Oferujemy kompleksowe usługi, ponieważ wykonujemy wiele innych prac serwisowych. Często zdarza się, że udaje nam się wykryć poszczególne problemy z autem i możemy zaproponować klientowi naprawę za jednym zamachem. Proponujemy konkurencyjne ceny usługi oraz profesjonalną obsługę. Staramy się pracować tak szybko, jak to możliwe.

 

© Copyright 2020 Moto Centrum 24