felgi Białystok - wymiana, prostowanieZdecydowana większość właścicieli aut wyposaża swoje pojazdy w zestaw felg, które przede wszystkim w znaczący sposób podnoszą walory estetyczne auta, ale mają też szereg funkcji praktycznych, dlatego też warto dbać o to, by zawsze były w dobrym stanie. Ich wytrzymałość w dużej mierze wynika z materiału, z jakiego są wykonane, jednak nie zmienia to faktu, że zarówno modele stalowe, jak i aluminiowe w niektórych sytuacjach mogą ulec uszkodzeniu i deformacji. Czy taką felgę da się naprawić? Na szczęście tak! Wystarczy zgłosić się do profesjonalnego serwisu, który specjalizuje się w usługach związanych z renowacją obręczy – takiego jak nasz.

Skąd wiadomo, że felga uległa deformacji? Oczywiście, najprostszym sposobem jest po prostu dokładne jej obejrzenie. Często jednak pierwsze objawy tego, że kształt obręczy nie jest taki, jaki być powinien, da się wyczuć już podczas jazdy samochodem. Jeżeli czujesz wyraźne drgania pojazdu podczas podróży, podejrzewasz rozszczelnienie którejś z opon lub nawet słyszysz charakterystyczne  „bicie felgi”, to znak, że jak najszybciej powinieneś przyjrzeć się obręczom. 

Prostowanie felg – Białystok

Prostowanie felg tylko z pozoru wydaje się prostym zadaniem. W rzeczywistości wymaga ono sporej wiedzy i doświadczenia, ponieważ w zależności od materiału, z którego są wykonane, obręcze wymagają innego podejścia. Stalowe są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, jednak nie zawsze da się je całkowicie wyprostować, zwłaszcza jeśli deformacja pojawiła się w części bocznej. Alufelgi dużo lepiej poddają się renowacji i prostowaniu, bo materiał jest bardziej miękki i plastyczny, łatwiej je też jednak uszkodzić. Przywrócenie obręczom prawidłowego kształtu wymaga wykorzystania specjalistycznego sprzętu, którym dysponuje nasz warsztat.

Ponieważ nowe felgi dobrej jakości są sporą inwestycją, bardzo wiele osób decyduje się na zakup używanych. Jednak takie obręcze zwykle wymagają renowacji i prostowania. Również w tym przypadku będziemy w stanie Ci pomóc – jeśli właśnie nabyłeś felgi z drugiej ręki, jednak widzisz na nich deformacje, zgłoś się do nas, a zrobimy wszystko, by przywrócić im prawidłowy kształt.

Uszkodzone felgi – czy da się je uratować?

Stosunkowo łatwo jest uszkodzić felgę – wystarczy nieostrożnie wjechać w dziurę, kałużę lub na krawężnik. Dużo trudniej ją jednak naprawić, nie zawsze jest to też możliwe, a w przypadku tanich modeli – zwyczajnie się to nie opłaca. Każdy przypadek warto jednak skonsultować ze specjalistą, który oceni, jak poważne jest uszkodzenie i jakich działań będzie wymagała renowacja – czy tylko prostowania czy może jeszcze malowania lub naprawy ubytków. To pozwoli na wycenę całego procesu.

Z doświadczenia wiemy, że nie warto ignorować sprawy i jeździć dalej z wygiętą felgą. Po pierwsze będzie ona wpływać na komfort i bezpieczeństwo jazdy, wywołując drgania pojazdu, powodując ściąganie go na jedną stronę lub pogarszając jakość hamowania. W skrajnych przypadkach uszkodzona obręcz może przebić oponę, co narazi nas na dodatkowe koszty.

Jeżeli interesuje Cię prostowanie felg w Białymstoku, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Na stronie internetowej serwisu znajduje się orientacyjny cennik, choć zazwyczaj każdą usługę wyceniamy indywidualnie. Nasz doświadczony zespół od wielu lat naprawia felgi wykonane z różnych materiałów, dlatego dysponujemy odpowiednią wiedzą i sprzętem, by Ci pomóc. Zapraszamy do kontaktu.

 

© Copyright 2020 Moto Centrum 24