Zawieszenie samochodu to jeden z najważniejszych elementów w każdym pojeździe. To od niego zależy komfort jazdy, a przede wszystkim bezpieczeństwo. Ponieważ jest bardzo intensywnie eksploatowane, bywa narażone na rozmaite usterki i zużycie poszczególnych części. Szczególnie w okresie zimowym, zawieszenie naszego auta staje przed dużymi wyzwaniami, dlatego tak ważne jest jego sprawdzenie na wiosnę. Zresztą będzie to konieczne w każdej sytuacji, kiedy zaczynamy zauważać niepokojące oznaki, takie jak spadek sterowności pojazdu i komfortu jazdy, stukanie słyszalne na zakrętach i nierównościach, a także ślady wycieków. Jeśli obserwujesz którykolwiek z tych objawów w swoim aucie, koniecznie umów się na sprawdzenie zawieszenia. W Białymstoku możesz skorzystać z usług naszego serwisu – zapraszamy do zapoznania się z ofertą Motocentum24.

Na czym polega sprawdzenie zawieszenia?

Przegląd zawieszenia obejmuje dokładną kontrolę wszystkich ważnych elementów, które narażone są na zużycie, uszkodzenia mechaniczne oraz – zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym – na działanie wilgoci, błota i soli. Jak zwykle najważniejsza jest prewencja, ponieważ lepiej zapobiegać poważnym awariom niż ryzykować wystąpieniem usterki w czasie jazdy, która może zagrozić naszemu bezpieczeństwu na drodze. Tym bardziej, że jazda z chociaż jednym niesprawnym elementem powoduje dużo szybsze zużywanie się pozostałych – a ponadto wpływa na skrócenie żywotności samochodu.

Podczas przeglądu kontrolowane są przede wszystkim wahacze, tuleje przedniego wahacza i metalowo-gumowe (tzw. silent-blocki), sworznie, amortyzatory, sprężyny i końcówki drążków kierowniczych, stabilizatory i łączniki. Oceniamy luzy między różnymi połączniami, opory tarcia i sztywność zawieszenia. Przy okazji sprawdzania tej części samochodu zawsze warto zwrócić szczególną uwagę również na układ kierowniczy, ponieważ to do niego w dużej mierze zależy bezpieczeństwo podczas korzystania z pojazdu oraz łożyska kół. Tym również zajmujemy się w naszym warsztacie.

Oferujemy bardzo wiele usług z zakresu naprawy i diagnostyki samochodowej. Na przegląd zawieszenia możesz umówić się przy okazji np. wymiany opon zimowych na letnie – załatwisz dwie sprawy za jednym razem i będziesz mógł podróżować ze świadomością, że Twoje auto jest odpowiednio sprawdzone po zimie i przygotowane na cieplejszy okres.

Dlaczego przegląd zawieszenia w Białymstoku warto wykonać właśnie u nas?

Decydując się na usługi naszego serwisu w zakresie sprawdzenia zawieszenia, masz pewność, że do diagnostyki zostanie wykorzystany profesjonalny sprzęt, umożliwiający bardzo szczegółową ocenę stanu wszystkich elementów. Do każdego przeglądu podchodzimy z dużą dokładnością, dzięki czemu nie umknie nam żaden szczegół, który mógłby wpłynąć na działanie Twojego auta. Przed rozpoczęciem pracy informujemy naszych klientów o cenie usługi, natomiast koszt ewentualnych napraw jest konsultowany na bieżąco. Nie robimy nic bez zgody klienta.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i regularnym szkoleniom nasi pracownicy doskonale wiedzą, na co zwrócić szczególną uwagę i które elementy skontrolować. Gwarantujemy przy tym kompleksową obsługę, miłą atmosferę i atrakcyjne ceny. Zatem jeśli interesuje Cię sprawdzenie zawieszenia w Białymstoku, zapraszamy do kontaktu.

 

© Copyright 2020 Moto Centrum 24