Serwis i naprawa klimatyzacji

Oferujemy pełen zakres usług serwisowych klimatyzacji, łącznie z naprawą. Nasz doświadczony zespół mechaników, to gwarancja jakości wykonywanych przez nas usług.

Dlaczego warto serwisować układ klimatyzacji?

Klimatyzacja samochodowa jest odpowiedzialna za wymianę powietrza. Jej zadaniem jest utrzymanie pożądanej wilgotności i temperatury w aucie, które wpływają bezpośrednio na komfort jazdy. Warto zwrócić uwagę na prawidłowe działanie naszej klimatyzacji. Wbrew panującej opinii przydaje się ona nie tylko latem. Mokre ubrania w deszczowy dzień o każdej porze roku powodują, że w aucie pojawia się wilgoć, przez którą parują szyby. Dzięki klimatyzacji łatwo i szybko można osuszyć powietrze w samochodzie. Dodatkowo regularne używanie wpływa korzystnie na jej stan techniczny. Gdy klimatyzacja samochodowa włączana jest chociaż raz na miesiąc na chwilę, sprężarka pozostaje stale nasmarowana.

Kiedy należy udać się na kontrolę klimatyzacji?
– kiedy jest słaba siła nawiewu
– kiedy powietrze nie jest wystarczająco zimne
– kiedy z klimatyzacji unosi się nieprzyjemny zapach.

Niezależnie od tych oznak, serwis klimatyzacji samochodowej powinno odwiedzać się raz w roku. Elementy takie jak sprężarka, skraplacz, zawór rozprężny, czy parownik powinny być sprawdzane i regulowane. Do tego rurki i uszczelki mogą zacząć przeciekać, co zmniejsza wydajność klimatyzacji.

Nasz serwis klimatyzacji samochodowej, oferuje pełen zakres usług związanych z obsługą klimatyzacji.

Zakres usług

Podstawowe usługi, świadczone przez nasz serwis to:

 • Sprawdzanie szczelności
 • Wymiana oleju
 • Uzupełnienie czynnika
 • Odgrzybianie układu
 • Naprawa układu klimatyzacji

Często zadawane pytania

 • Jak często należy poddawać klimatyzacje przeglądom?

  Specjaliści radzą, aby serwis klimatyzacji przeprowadzać raz w roku – najlepiej na wiosnę.

 • Po co robić przegląd autoklimatyzacji?

  Po pierwsze, aby usunąć z niej bakterie, grzyby i pleśnie.

  Po drugie, aby zapewnić układowi pełną wydajność. Nieszczelna autoklimatyzacja powoduje dodatkowe zużycie paliwa, ale nie zapewnia przyjemnego chłodu. Im mniej czynnika w układzie, tym większe obciążenie sprężarki i większe zużycie paliwa.

  Po trzecie, aby zapobiec awariom. Wczesne wykrycie nieszczelności, niesprawności, braku czynnika chłodzącego i oleju mineralnego, a także uszkodzeń parownika, które mogą zniszczyć sprężarkę, pozwoli uniknąć wysokich kosztów napraw w przyszłości.

Serwis klimatyzacji samochodowej Białystok – Auto klimatyzacja

Korzystanie z usług serwisowych w zakresie klimatyzacji jest polecane raz w roku, najlepiej w okresie jesiennym lub wiosennym, a więc przed lub po lecie, dzięki czemu mniej wydajny układ nie będzie Ci przeszkadzał w sytuacjach, w których jest najbardziej wymagany. Raz jeszcze przypominamy, że warto co kilka tygodni uruchomić klimatyzację na kilka, kilkanaście minut, co może wpłynąć na jej lepszy stan techniczny. W przeciwnym wypadku może dojść do usterek związanych z pracą sprężarki.

Dlaczego należy korzystać z serwisu klimatyzacji samochodowej? Białystok

Nie da się zaprzeczać, że klimatyzacja jest jednym z najważniejszych systemów w samochodzie. Wspomniany wcześniej, ewentualny rozwój grzybów i innych szkodliwych organizmów może prowadzić do potencjalnie niebezpiecznych chorób, dotykających głównie górne drogi oddechowe. Z tego powodu warto mieć świadomość, że serwis klimatyzacji samochodowej, niezależnie od swojej ceny, będzie także wymagał od kierowcy poniesienia kosztów leczenia.

Auto klimatyzacja Białystok – możesz nam zaufać

Korzystając z oferty naszego serwisu klimatyzacji samochodowej w Białymstoku, możesz mieć pewność poprawnego wykonania przeglądu i ewentualnych napraw. Korzystamy wyłącznie z nowoczesnych narzędzi i urządzeń, a do tego możemy pochwalić się utalentowaną i doświadczoną kadrą fachowców, dzięki czemu jesteśmy w stanie uporać się nawet z wyjątkowo poważnymi usterkami w niemal każdym samochodzie

© Copyright 2020 Moto Centrum 24