Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/uq6733094dec/ftp/motocentrum24/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2722

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/uq6733094dec/ftp/motocentrum24/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2726

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/uq6733094dec/ftp/motocentrum24/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3624
Spawanie tłumika Białystok - Moto Centrum 24
Spawanie tłumika Białystok
  • 1438
  • 0

Spawanie tłumika Białystok

Naprawa tłumika najczęściej polega na jego zespawaniu. Co prawda nie jest to skomplikowana czynność, jednak jej wykonanie najlepiej jest powierzyć profesjonalistom.

Tłumik samochodowy, za sprawą wysokiej temperatury, której oddziaływaniu jest nieustannie poddawany, jest jedną z najczęściej psujących się części auta. Może on ulec podziurawieniu, może też całkowicie odpaść od samochodu, np. w efekcie wjazdu na krawężnik.

Uszkodzenie tłumika

Najczęściej tłumiki korodują od środka – dzieje się tak, ponieważ skrapla się w nich woda. Zjawisko to występuje najczęściej wtedy, gdy samochód nie jest używany przez dłuższy czas. O tym, że w samochodzie konieczna jest naprawa tłumika, najczęściej świadczyć charakterystyczny metaliczny pogłos. Mimo, że dziura w rurze wydechowej zazwyczaj nie powoduje poważnych uszkodzeń pojazdu, zaleca się jak najszybsze usunięcie tego typu usterki. W najgorszym przypadku ocierający się o jezdnię tłumik może skutecznie uniemożliwiać dalszą jazdę.

Budowa tłumika samochodowego

Tłumik ma stosunkowo prostą budowę. Zazwyczaj jest wykonany ze stali nierdzewnej i składa się z trzech części – tłumika początkowego (rury przedniej), tłumika środkowego oraz tłumika końcowego, (to właśnie ten element jest widoczny na zewnątrz auta). Poszczególne części tłumika są ze sobą połączone tzw. obejmą, a on sam jest podwieszany za pomocą specjalnych gum. Tłumik posiada również osłonę termiczną, która go wychładza i izoluje podłogę od gorącego kawałka metalu.

Naprawa tłumika

Przystępując do naprawy tłumika należy sprawdzić, czy korozji uległa jedynie obudowa tłumika. W tym celu należy zdjąć go z samochodu. W pierwszej kolejności zdjęte powinny być gumy, a następnie należy odkręcić obejmy. Przed załataniem dziur zaleca się również oczyszczenie tłumika za pomocą papieru ściernego lub szczotki drucianej.
Należy pamiętać o tym, że spawanie tłumika jest zabiegiem doraźnym, zaś żywotność tego typu naprawy zazwyczaj trwa nie dłużej niż kilka miesięcy.

Spawanie tłumika Białystok

Zapraszamy do skorzystania z oferty firmy Motocentrum24 warsztat samochodowy Białystok , który oferuje profesjonalnie wykonaną usługę, jaką jest spawanie tłumika. Nasi mechanicy pozostają do Państwa dyspozycji.

dobry mechanik białystok, dobry mechanik samochodowy białystok, mechanik, naprawa samochodu białystok, naprawa tłumika, naprawa tłumika białystok, spawanie tłumika, spawanie tłumika białystok, sprawdzony mechanik samochodowy białystok, warsztat samochodowy, warsztat samochodowy Białystok

ONLINE APPOINTMENT

Book your appointment now and get $5 discount.

MAKE APPOINTMENT
LATEST POSTS
MOST VIEWED
TEXT WIDGET

Here is a text widget settings ipsum lore tora dolor sit amet velum. Maecenas est velum, gravida vehicula dolor

© Copyright 2020 Moto Centrum 24