Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/uq6733094dec/ftp/motocentrum24/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2722

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/uq6733094dec/ftp/motocentrum24/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2726

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/uq6733094dec/ftp/motocentrum24/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3624
Uszczelnianie wydechu Białystok - Moto Centrum 24
Uszczelnianie wydechu Białystok

Uszczelnianie wydechu Białystok

Pasty i taśmy uszczelniające to środki, które mogą być z powodzeniem stosowane jako dodatkowe uszczelnienie na łączeniu poszczególnych elementów wydechu.

Przedmuchy na łączeniach, korozja elementów układu wydechowego lub prostu nieszczelność – w każdym z tych przypadków zastosować pasty lub taśmy uszczelniające. Na chwilę obecną jest to najtańszy, a jednocześnie najbardziej skuteczny sposób pozwalający na uszczelnienie wydechu.

Właściwości past i taśm uszczelniających

Współczesne pasty i taśmy uszczelniające są produktami termoutwardzalnymi, które twardnieją pod wpływem temperatury – po nagrzaniu twardnieją tworząc powłokę przypominającą metal. Jest to właściwość, która okazuje się niezwykle przydatna zwłaszcza podczas demontażu elementu – wystarczy wówczas nieco mocniej stuknąć w miejsce łączenia by je skruszyć. Jednocześnie pasty i taśmy charakteryzują się dobrą przyczepnością do elementów metalowych. Można je stosować również wówczas, gdy mamy problem ze znalezieniem odpowiedniej uszczelki.

Uszczelnianie wydechu pastą uszczelniającą

Przed przystąpieniem do uszczelniania wydechu należy dokładnie oczyścić powierzchnię z rdzy i wszelkich zanieczyszczeń.

Aby połączyć elementy, między którymi znajduje się uszczelka, należy posmarować pastą uszczelniającą jej obie strony. Jednocześnie należy uważać, aby po dociśnięciu pasta nie przemieściła się do wnętrza rury. Z tego względu zaleca się, by nakładać pastę nie przy samej krawędzi uszczelki. Następnie połączenie skręca się śrubami.

W przypadku łączenia elementów, między którymi stosuje się pierścień uszczelniający, pastę nakłada się na wystający fragment rurki, na którym ma on być osadzony. Następnie na rurce umieszczamy odrobinę pasty. Tutaj również należy uważać na to, by pasta nie dostała się do wnętrza wydechu.

Łącząc ze sobą dwie rury poprzez wsunięcie jednej z nich w drugą należy pamiętać o tym, by pastę uszczelniającą nakładać na cieńszą rurę – dzięki temu jej ewentualny nadmiar zostanie na zewnątrz. Następnie połączenie ściska się obejmą.

Uszczelnianie wydechu Białystok

W Motocentrum24 na Państwa prośbę zdiagnozujemy uszkodzone elementy układu wydechowego, oczyścimy miejsca, w których będzie stosowana pasta lub taśma uszczelniająca, uszczelnimy wydech przez dokładne rozprowadzenie pasty oraz rozgrzejemy układ wydechowy w celu uzyskania odpowiedniej twardości pasty.

Należy pamiętać o tym, że układ wydechowy narażony jest na ciągłe drgania. To zaś może prowadzić do kruszenia się zastygniętej pasty, czego konsekwencją może być powstanie nieszczelności w tym samym miejscu. Jednocześnie należy mieć na względzie, że uszczelnianie wydechu pastą lub taśmą stanowi działanie doraźne, a nieumiejętne stosowanie tego typu produktów może doprowadzić do niedrożności wydechu.

Nasz warsztat samochodowy Białystok i pracujący w nim mechanicy podpowiedzą, co należy zrobić, aby dokonać uszczelniania wydechu w Państwa samochodzie w sposób jak najbardziej profesjonalny i długotrwały. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

dobry mechanik białystok, dobry mechanik samochodowy białystok, mechanik, naprawa samochodu białystok, sprawdzony mechanik samochodowy białystok, uszczelnianie wydechu, uszczelnianie wydechu białystok, warsztat samochodowy, warsztat samochodowy Białystok

ONLINE APPOINTMENT

Book your appointment now and get $5 discount.

MAKE APPOINTMENT
LATEST POSTS
MOST VIEWED
TEXT WIDGET

Here is a text widget settings ipsum lore tora dolor sit amet velum. Maecenas est velum, gravida vehicula dolor

© Copyright 2020 Moto Centrum 24