Wymiana czujnika ABS Białystok

Wymiana czujnika ABS Białystok

System ABS to dziś już standard i podstawowe wyposażenie niemal wszystkich produkowanych obecnie samochodów.

ABS (Anti-Lock-Breaking-System) to system wspomagania kierowcy, który ułatwia jazdę i optymalizuje poziom bezpieczeństwa ruchu drogowego. Czujniki systemu są montowane przy każdym kole pojazdu. Ich zadaniem jest mierzenie prędkości obrotowej każdego z kół i przekazywanie danych przez przewody informatyczne do sterownika. W razie wykrycia różnic uruchamiany jest wspomniany system ABS.

W niektórych modelach samochodów czujniki ABS odpowiadają za zliczanie przejechanych kilometrów i są powiązane z prędkościomierzem.

Czujniki ABS – najczęstsze awarie

Najczęściej z niedziałającymi czujnikami ABS mamy do czynienia w sytuacji, gdy ma miejsce awaria układu sterowania, lub czujniki zostaną uszkodzone w sposób mechaniczny. Bardzo często zdarza się, że awaria jest spowodowana dostaniem się do czujnika piasku, błota lub soli. Zdarza się również, że może być ona spowodowane luzami na łożysku lub jazdą na kole o mniejszej średnicy.

Czujniki prędkości obrotowej kół dzieli się ze względu na zasadę działania na czujniki aktywne i czujniki pasywne. Jeśli czujnik został aktywowany dopiero po podaniu napięcia zasilającego i dopiero wówczas wysyła sygnał wyjściowy, jest czujnikiem aktywnym. Z kolei jeśli czujnik działa bez dodatkowego zasilania napięciem, jest to czujnik pasywny.

Czujnik ABS i jego wymiana

Dokonując wymiany czujnika ABS należy w pierwszej kolejności zdemontować koła, zdąć zacisk hamulcowy i tarczę hamulcową, wyciągnąć zawleczkę i odkręcić śrubę koronową półosi. Następnie odkręcamy śruby mocujące piastę koła z przymocowanym czujnikiem i rozłączamy wtyczkę. Wymieniamy czujnik ABS wraz z piastą na nowe i kasujemy błąd. Całość montujemy w odwrotnej kolejności, nie zapominając o podłączeniu wtyczki do czujnika ABS.

Dla pewności, aby pozbyć się ewentualnych błędów, które nie zawsze uda się usunąć programem komputerowym, należy na kilkanaście sekund odłączyć akumulator. I to już wszystko – pozostaje nam sprawdzić podczas jazdy próbnej, czy układ ABS działa prawidłowo.

Warsztat samochodowy Motocentrum24 od wielu lat świadczy profesjonalną usługę jaką jest wymiana czujnika ABS w Białymstoku. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z warsztatem pod numerem telefonu 699-606-352.

czujnik ABS, dobry mechanik białystok, mechanik, mechanik białystok, naprawa samochodu białystok, sprawdzony mechanik samochodowy białystok, system ABS, warsztat samochodowy, warsztat samochodowy Białystok, wymiana czujnika ABS, wymiana czujnika ABS białystok

ONLINE APPOINTMENT

Book your appointment now and get $5 discount.

MAKE APPOINTMENT
LATEST POSTS
MOST VIEWED
TEXT WIDGET

Here is a text widget settings ipsum lore tora dolor sit amet velum. Maecenas est velum, gravida vehicula dolor

© Copyright 2020 Moto Centrum 24