Wymiana czujnika klimatyzacji Białystok

Wymiana czujnika klimatyzacji Białystok

Jednym z objawów uszkodzonego czujnika klimatyzacji jest sytuacja, w której z dwóch nawiewów w samochodzie dmucha ciepłe i zimne powietrze.

Czujnik ciśnienia klimatyzacji jest umieszczony w obiegu wysokiego i niskiego ciśnienia. Do jego najważniejszych zadań należą ochrona sprężarki przed zatarciem, regulacja biegów oraz sterowanie wentylatorami skraplacza.

Warto wiedzieć, że presostat odłącza sprężarkę w sytuacji, gdy układ klimatyzacji nie jest szczelny, czy ma w nim czynnika chłodzącego lub gdy mamy do czynienia ze zbyt wysokim lub zbyt niskim ciśnieniem.

Czujnik klimatyzacji – najczęstsze awarie

Do najbardziej typowych objawów uszkodzonego czujnika klimatyzacji należy zaliczyć brak pracy wentylatorów, brak pracy sprężarki, uruchomienie klimatyzacji pomimo braku czynnika, nieszczelność układu, a także wycieki czynnika w gnieździe styków.
Wymianę czujnika klimatyzacji zaczynamy od zlokalizowania czujnika. W każdym układzie Climatronic występują najczęściej cztery czujniki – dwa w skrajnych nawiewach w desce rozdzielczej, jeden w okolicach pedału gazu i jeden za panelem Climatronic.

Wymiana czujnika ciśnienia klimatyzacji

Jakie czynności wykonujemy w pierwszej kolejności? Przede wszystkim odłączamy ujemny przewód akumulatora i odpinamy konektor od czujnika. Teraz konieczne będzie odkręcenie czujnika za pomocą odpowiedniego klucza. Kolejny krok to zamontowanie nowego czujnika i podpięcie konektora. Ostatnią czynnością powinno być ponowne podłączenie ujemnego przewodu do akumulatora.

Pamiętajmy o tym, że układ klimatyzacji składa się z wielu elementów. Z tego też względu jego naprawa powinna być wykonywana przez profesjonalistów. Nasz warsztat samochodowy Białystok Motocentrum24 z przyjemnością podejmie się wykonania usługi, jaką jest wymiana czujnika klimatyzacji w Państwa samochodzie.

czujnik klimatyzacji białystok, dobry mechanik białystok, dobry mechanik samochodowy białystok, mechanik, mechanik białystok, naprawa samochodu białystok, sprawdzony mechanik samochodowy białystok, warsztat samochodowy, warsztat samochodowy Białystok, wymiana czujnika ciśnienia klimatyzacji, wymiana czujnika ciśnienia klimatyzacji białystok, wymiana czujnika klimatyzacji, wymiana czujnika klimatyzacji białystok

ONLINE APPOINTMENT

Book your appointment now and get $5 discount.

MAKE APPOINTMENT
LATEST POSTS
MOST VIEWED
TEXT WIDGET

Here is a text widget settings ipsum lore tora dolor sit amet velum. Maecenas est velum, gravida vehicula dolor

© Copyright 2020 Moto Centrum 24