Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/uq6733094dec/ftp/motocentrum24/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2722

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/uq6733094dec/ftp/motocentrum24/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2726

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/uq6733094dec/ftp/motocentrum24/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3624
Wymiana czujnika temperatury spalin Białystok - Moto Centrum 24
Wymiana czujnika temperatury spalin Białystok
  • 12 stycznia 2023
  • In Blog
  • 1701
  • 0

Wymiana czujnika temperatury spalin Białystok

Czujnik temperatury spalin znajduje się przed filtrem cząstek stałych. Można go znaleźć zarówno w pojazdach z silnikiem diesla, jak i benzynowym.

Czujnik temperatury spalin ma za zadanie chronić kluczowe elementy poprzez dokonywanie pomiaru temperatury spalin. Dane te są następnie przekazywane do jednostki sterującej silnika, gdzie podejmowane są odpowiednie działania. Jeśli temperatura spalin jest zbyt wysoka, ECU dokona jej zmniejszenia.

Rodzaje czujników temperatury spalin

Czujniki temperatury spalin dzielimy na dwa rodzaje. Pierwszymi są czujniki z dodatnim współczynnikiem temperaturowym (PTC) elementu pomiarowego, drugimi zaś czujniki z ujemnym współczynnikiem temperaturowym (NTC). Urządzenia te różnią się od siebie metodą pomiaru temperatury.

W czujnikach z elementem PTC, które są obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem na rynku, rezystancja ulega zwiększeniu wraz z temperaturą. Z kolei w czujnikach z elementem NTC rezystancja zmniejsza się w miarę wzrostu temperatury.

Czujniki temperatury spalin – przyczyny awarii

Najczęstszym powodem awarii czujnika temperatury spalin są wysokie temperatury. O tym, że mamy do czynienia z awarią elementu, może świadczyć zapalona kontrolka silnika oraz zwiększone zużycie paliwa. niewłaściwy odczyt poziomu spalin podczas badania, zaburzona praca układu EGR, a także wysoka temperatura spalin. Zanieczyszczenie czujnika płynami, takimi jak płyn chłodniczy czy olej może sprawić, że jego odczyt będą niedokładne lub poza tolerancją.

Zbyt duża temperatura spalin może też doprowadzić do przedwczesnej awarii wewnętrznych elementów silnika lub układu wydechowego. Należy też pamiętać o tym, że błędny odczyt czujnika może spowodować, że lampka kontrolna silnika nie zapali się, w efekcie czego samochód może nie przejść badania technicznego w zakresie poziomu emisji spalin.

Awaria czujnika temperatury spalin

W przypadku awarii czujnika należy go niezwłocznie wymienić. Jazda z uszkodzonym elementem nie jest wskazana, ponieważ może doprowadzić do całkowitego zniszczenia filtra cząstek stałych i innych podzespołów.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani wykonaniem usługi, jaką jest wymiana czujnika temperatury spalin, zapraszamy do odwiedzin w naszym warsztacie samochodowym w Białymstoku.

czujnik temperatury spalin, dobry mechanik białystok, dobry mechanik samochodowy białystok, mechanik, mechanik białystok, naprawa samochodu białystok, sprawdzony mechanik samochodowy białystok, warsztat samochodowy, warsztat samochodowy Białystok, wymiana czujnika temperatury spalin, wymiana czujnika temperatury spalin białystok

ONLINE APPOINTMENT

Book your appointment now and get $5 discount.

MAKE APPOINTMENT
LATEST POSTS
MOST VIEWED
TEXT WIDGET

Here is a text widget settings ipsum lore tora dolor sit amet velum. Maecenas est velum, gravida vehicula dolor

© Copyright 2020 Moto Centrum 24