Hamulce są jednym z najważniejszych elementów wszelkich pojazdów mechanicznych i maszyn. To one umożliwiają nam całkowite zatrzymanie się w miejscu i zapewniają nam bezpieczeństwo wtedy, kiedy nagle musimy stanąć. Ze względu na pełnioną funkcję i specyfikę elementów, z których wykonywane są klocki i tarcze hamulcowe, co jakiś czas konieczna jest ich wymiana, ponieważ ulegają one zużyciu. Warto przeprowadzać ją regularnie, najlepiej w miejscu, które specjalizuje się w tego typu np. naprawach – takim jak nasza firma.

Wymiana klocków i tarcz hamulcowych w Białymstoku

Wybierając nasz warsztat, możesz liczyć na profesjonalną wymianę klocków i tarcz hamulcowych. Nasza siedziba mieści się w Białymstoku i to właśnie mieszkańcom tego miasta od długiego czasu zapewniamy profesjonalny serwis samochodowy.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotną kwestią jest pełna sprawność układu hamulcowego w każdym samochodzie. W przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości, zużycia elementów lub uszkodzeń w tym miejscu, bardzo łatwo jest doprowadzić do wypadku, który może być tragiczny w skutkach.

Jednym z najczęściej wymienianych elementów układu hamulcowego są oczywiście klocki. Jest to część, która ściera się najszybciej ze wszystkich. Klocki hamulcowe umieszczone są wewnątrz specjalnego zacisku, który jest elementem całego hamulca tarczowego. Podczas hamowania klocki przylegają do tarczy, co sprawia, że obrót koła się zatrzymuje, powodując zatrzymanie ruchu całego pojazdu. W naszym serwisie w Białymstoku zajmujemy się wymianą klocków hamulcowych w różnego rodzaju samochodach wielu marek. Jeżeli czujesz, że Twoje auto nie hamuje już tak jak kiedyś lub po prostu ciężej jest Ci je zatrzymać, to znak, że najprawdopodobniej zbliża się właśnie pora wymiany klocków na świeże.

Innym elementem hamulców w samochodzie i nie tylko, są naturalnie tarcze. Te części także ulegają procesowi zużycia, jednak najczęściej wolniej niż klocki. Tak jak już wspomnieliśmy – do tarczy hamulca podczas hamowania dociskane są klocki, które powodują zatrzymanie obrotu koła. Jak więc wyraźnie widać, tarcza hamulca to element, na którym znajduje się zacisk wraz z klockami. Zużycie tarcz wynika z tarcia powstałego na skutek stykania się z klockami. Możesz nam zaufać – z przyjemnością wykonamy dla Ciebie wymianę tarcz hamulcowych w Białymstoku.

Postaw na doświadczony serwis

Działamy na rynku już od długiego czasu i wykorzystujemy naszą wiedzę i umiejętności, aby naprawiać pojazdy naszych klientów. Posiadamy ogromne doświadczenie w kwestii mechaniki pojazdowej, co pozwala nam naprawiać nawet najbardziej skomplikowane usterki.

Opinie naszych dotychczasowych klientów dotyczące jakości naszych usług oraz profesjonalizmu obsługi są bardzo pozytywne. Najczęściej wspominają oni o bardzo szybkiej naprawie oraz o świetnym tłumaczeniu tego, co było nie tak z autem.

Jeżeli natomiast chodzi o ceny, to staramy się, aby były one możliwie jak najbardziej przystępne, dzięki czemu możemy zaoferować nasze usługi większej ilości kierowców.

 

© Copyright 2020 Moto Centrum 24