Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/uq6733094dec/ftp/motocentrum24/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2722

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/uq6733094dec/ftp/motocentrum24/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2726

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/uq6733094dec/ftp/motocentrum24/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3624
Wymiana koła pasowego Białystok - Moto Centrum 24
Wymiana koła pasowego Białystok
  • 7 lutego 2023
  • In Blog

Wymiana koła pasowego Białystok

Koło pasowe jest elementem przekładni pasowej. Spełnia ono różne zadania, a jednym z najważniejszych jest tłumienie drgań.

Tak jak każdy element wyposażenia samochodu, koło pasowe wymaga regularnej kontroli i konserwacji, żeby uniknąć awarii lub uszkodzeń. Element ten należy sprawdzić, gdy osiągnie odpowiedni przebieg, by nie przegapić momentu, w którym jego wymiana jest konieczna.

Na rynku można spotkać dwa różne rodzaje koła pasowego – do silników benzynowych stosuje się typ otwarty, a do silników diesla – typ zamknięty.

Uszkodzone koło pasowe – objawy

W zdecydowanej większości samochodów wytrzymałość koła pasowego szacuje się na powyżej 100 tys. przejechanych kilometrów. Oznacza to, że koło pasowe należy wymienić nie później niż po przejechaniu 120 tys. km. Warto jest jednak sprawdzić jego stan już przy 60 tys. kilometrów. Dobrą okazją do sprawdzenia stanu koła pasowego jest również każdorazowa wymiana paska wielorowkowego.

O tym, że koło pasowe jest uszkodzone, może świadczyć generowany przez nie hałas (zazwyczaj jest to klekotanie lub terkotanie) oraz nadmierne drgania silnika. I tu uwaga – zatarcie koła pasowego może doprowadzić nie tylko do utraty ładowania, ale też o wiele bardziej poważnej awarii.

Czynność, jaką jest wymiana koła pasowego może różnić się w zależności od modelu samochodu i rodzaju napędu osprzętu. Dlatego też przed przystąpieniem do wymiany koła pasowego należy każdorazowo zapoznać się z zalecanymi procedurami danego producenta samochodu. Należy też pamiętać o tym, że wymieniając koło pasowe należy korzystać wyłącznie z nowych części – dotyczy to również śrub.

Koło pasowe – wymiana w Białymstoku

Jeżeli zależy Państwu na profesjonalnym wykonaniu usługi, jaką jest wymiana koła pasowego w Białymstoku, zachęcamy do umówienia się na wizytę w warsztacie samochodowym Motocentrum24, który znajduje się przy ul. Generała Franciszka Kleeberga 53/1. Rezerwacje telefoniczne przyjmujemy pod numerem 699 606 352.

dobry mechanik białystok, dobry mechanik samochodowy białystok, mechanik, mechanik białystok, naprawa samochodu białystok, sprawdzony mechanik samochodowy białystok, warsztat samochodowy, warsztat samochodowy Białystok, wymiana koła pasowego, wymiana koła pasowego białystok, wymiana koła pasowego w aucie, wymiana koła pasowego w samochodzie

ONLINE APPOINTMENT

Book your appointment now and get $5 discount.

MAKE APPOINTMENT
LATEST POSTS
MOST VIEWED
TEXT WIDGET

Here is a text widget settings ipsum lore tora dolor sit amet velum. Maecenas est velum, gravida vehicula dolor

© Copyright 2020 Moto Centrum 24