Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/uq6733094dec/ftp/motocentrum24/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2722

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/uq6733094dec/ftp/motocentrum24/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2726

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/uq6733094dec/ftp/motocentrum24/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3624
Wymiana koła zamachowego Białystok - Moto Centrum 24
Wymiana koła zamachowego Białystok

Wymiana koła zamachowego Białystok

Koło zamachowe to element samochodu, który odgrywa istotną rolę zarówno podczas uruchamiania silnika, jak też zmiany biegów.

Koło zamachowe w samochodzie znacząco mniejsza hałas przy rozruchu i podczas pracy silnika, ułatwia przełączanie biegów oraz zapobiega uszkodzeniom skrzyni biegów. Wymiana koła zamachowego ma zazwyczaj miejsce po przejechaniu 120-200 tys. kilometrów, choć zdarzają się również przypadki, kiedy koło zamachowe ulegało awarii przy przebiegu zaledwie 50 tys. kilometrów.

Koło zamachowe – najczęstsze usterki

Do jednej z najczęstszych usterek koła zamachowego zaliczamy uszkodzenie wieńca zębatego współpracującego z rozrusznikiem. Do objawów uszkodzonego koła zamachowego zaliczamy wibracje i kliknięcia, które są odczuwalne podczas uruchamiania lub zatrzymywania samochodu.
O zużyciu koła zamachowego mogą również świadczyć problemy z prędkością auta. Kierowca powinien być również czujny w sytuacji, gdy podczas zmiany na nowy bieg obraca się lub pozostaje neutralny. Ponadto, w sytuacji gdy pedał sprzęgła wibruje po naciśnięciu, może to oznaczać, że koło zamachowe musi być wymienione na nowe.

Koło zamachowe – kiedy wymieniać?

Wymiana koła zamachowego w samochodzie to niezwykle skomplikowana czynność. Do jej dokonania konieczny jest demontaż skrzyni biegów i zespołu sprzęgła. Samo koło jest zamocowane za pomocą kilku śrub – zdejmując je należy zachować szczególną ostrożność. Wymieniając koło zamachowe dobrze jest również przyjrzeć się w jakim stanie znajdują się łożysko podpierające wał korbowy i uszczelniacz koła zamachowego.

Warto w tym miejscu podkreślić, że eksperci motoryzacyjni radzą, by dokonując wymiany koła zamachowego, jednocześnie wymieniać sprzęgło. Dzieje się tak, ponieważ koło zamachowe oraz zestaw sprzęgła w przybliżeniu mają taką samą żywotność.

Jeśli zaobserwujecie Państwo którykolwiek z opisanych przez nas w niniejszym artykule niepokojących objawów mogących świadczyć o usterce, radzimy nie ryzykować i jak najszybciej sprawdzić koło zamachowe. Jednym z punktów, który oferuje tego typu usługę jest warsztat samochodowy Białystok Motocentrum24. Zapraszamy do zapoznania się z naszą konkurencyjną ofertą.

dobry mechanik białystok, dobry mechanik samochodowy białystok, mechanik, mechanik białystok, naprawa samochodu białystok, sprawdzony mechanik samochodowy białystok, warsztat samochodowy, warsztat samochodowy Białystok, wymiana koła zamachowego, wymiana koła zamachowego białystok

ONLINE APPOINTMENT

Book your appointment now and get $5 discount.

MAKE APPOINTMENT
LATEST POSTS
MOST VIEWED
TEXT WIDGET

Here is a text widget settings ipsum lore tora dolor sit amet velum. Maecenas est velum, gravida vehicula dolor

© Copyright 2020 Moto Centrum 24