Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/uq6733094dec/ftp/motocentrum24/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2722

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/uq6733094dec/ftp/motocentrum24/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2726

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/uq6733094dec/ftp/motocentrum24/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3624
Wymiana linki gazu Białystok - Moto Centrum 24
Wymiana linki gazu Białystok

Wymiana linki gazu Białystok

Linka gazu w samochodzie powinna zostać wymieniona na nową niezwłocznie po wykryciu jej awarii.

Linka gazu to element układu napędowego auta, który jest odpowiedzialny za przenoszenie ruchu pedału gazu na element wykonawczy, który generuje przyspieszeniem – dźwignię przepustnicy (w silniku benzynowym) lub ramię sterujące nastawnikiem pompy wtryskowej (w jednostce wysokoprężnej – silniku diesla). Linka gazu umożliwia więc zwiększanie prędkości obrotowej silnika, czyli rozpędzanie samochodu.

Wykonana ze stali pleciona linka o określonej długości znajduje się w pancerzu z bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego, dzięki czemu jej wytrzymałość jest znacznie większa, a sama linka staje się bardziej odporna na uszkodzenia zewnętrzne. Ponadto linka z obu stron jest zakończona uchwytami – mają one różne wymiary i kształty, w zależności od modelu samochodu do którego są przeznaczone.

Kiedy wymienić linkę gazu?

Jak się okazuje, jazda samochodem bez sprawnej linki gazu jest praktycznie niemożliwa. W przypadku awarii podczas jazdy pojazd może nie zareagować na wciśnięcie pedału gazu w przewidywalny sposób, co może skutkować groźnym wypadkiem lub kolizją. Dlatego też linkę należy wymienić niezwłocznie po rozpoznaniu jakiegokolwiek, nawet najmniejszego uszkodzenia.

Najczęstszym objawem zerwania linki gazu jest brak reakcji pojazdu na wciśnięcie pedału gazu. Z kolei zacinający się pedał gazu, który wpada w podłogę i „nie odbija” może świadczyć o zablokowaniu linki.

Jeżeli linka zacina się lub jest zbyt luźna i nie zostanie wymieniona we właściwym czasie, może ona ulec wydłużeniu nawet o kilka centymetrów. To z kolei może skutkować zauważalnym spadkiem mocy silnika, zmniejszeniem maksymalnej prędkości auta lub nawet całkowitym unieruchomieniem pojazdu. Z tego względu konieczności wymiany linki gazu nie należy bagatelizować.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że jazda z uszkodzoną linką gazu stanowi bardzo duże zagrożenie dla wszystkich użytkowników drogi. Tym bardziej, że wspomniany element wyposażenia auta może ulec wydłużeniu również z upływem czasu, w wyniku normalnej eksploatacji samochodu.

Wymiana linki gazu krok po kroku

Wymianę linki gazu rozpoczynamy od odłączenia jej końcówek od pedału gazu oraz sterowanego nią elementu w komorze silnika. Następnie dokonujemy wymontowania linki wraz z pancerzem, montujemy nową linkę i regulujemy jej długość.
W przypadku konieczności wymiany linki gazu nie muszą się Państwo obawiać wysokich kosztów naprawy. Jesteśmy w stanie zamontować w samochodzie dobrej jakości zamiennik, który będzie sprawował się równie dobrze, jak oryginalna część samochodowa. Zapewniamy, że nasi doświadczeni mechanicy bez problemu znajdą linkę gazu, która będzie idealnie pasowała do Waszego samochodu.

Zapraszamy do skorzystania z usługi, jaką jest wymiana linki gazu, oferowaną przez warsztat samochodowy Białystok Motocentrum24. Pozostajemy do Państwa dyspozycji, a w przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z warsztatem pod numerem telefonu 699 606 352.

dobry mechanik białystok, dobry mechanik samochodowy białystok, linka gazu, linka gazu białystok, mechanik, naprawa samochodu białystok, sprawdzony mechanik samochodowy białystok, warsztat samochodowy, warsztat samochodowy Białystok, wymiana linki gazu, wymiana linki gazu białystok

 

ONLINE APPOINTMENT

Book your appointment now and get $5 discount.

MAKE APPOINTMENT
LATEST POSTS
MOST VIEWED
TEXT WIDGET

Here is a text widget settings ipsum lore tora dolor sit amet velum. Maecenas est velum, gravida vehicula dolor

© Copyright 2020 Moto Centrum 24