Wymiana łożyska i piasty koła Białystok

Wymiana łożyska i piasty koła Białystok

Łożysko koła, podobnie jak jego piasta, to jeden z najważniejszych elementów konstrukcyjnych układu zawieszenia.

Teoretycznie żywotność łożysk powinna być taka sama, jak żywotność samochodu, jednak w praktyce rzadko tak się dzieje ze względu na szereg czynników zewnętrznych, które mogą ograniczyć czas ich eksploatacji.

Dzięki temu, że łożysko stanowi zamkniętą konstrukcję, jego okresowa konserwacja nie jest konieczna. Jednak w przypadku, gdy łożysko lub piasta ulegnie awarii, należy wymienić obie te części.

Objawy awarii łożyska i piasty koła

Do częstych objawów awarii łożyska i piasty koła można zaliczyć charakterystyczny szum dobiegający z okolicy kół, dudnienie, luzy, a także wyczuwalne drgania przy niektórych prędkościach (tego typu usterkę należy sprawdzać przy podniesionym samochodzie poprzez uchwycenie koła we właściwy sposób i poruszanie nim na przemian do siebie i od siebie).

Bardzo często zdarza się, że uszkodzenie łożyska następuje w efekcie najechania na dziurę w jezdni lub uderzenia kołem w krawężnik. Znane są też przypadki, kiedy powodem uszkodzenia łożyska był jego nieprawidłowy montaż podczas ostatniej wymiany – w takim przypadku w bieżni odciśnięte zostały kulki lub wałki.

Wymiana łożyska piasty

W przypadku, gdy łożysko jest zintegrowane z piastą, jego wymiana jest stosunkowo prosta. Z dużo trudniejszym zadaniem mamy do czynienia, gdy łożysko jest wprasowane – wówczas konieczne jest wybicie zużytego elementu.

Dokonując wymiany piasty i łożyska należy trzymać się zarówno zaleceń producenta części, jak też producenta samochodu. Podczas wymiany konieczne jest wprasowanie łożyska i piasty prawidłową stroną, tak aby czujnik trafił na pierścień magnetyczny koła. Wykonując tę czynność należy korzystać z profesjonalnych narzędzi – chodzi przede wszystkim o to, by nie uszkodzić tarczy piasty koła i wewnętrznej bieżni łożyska.

Dokonując wymiany łożyska koła należy zwrócić uwagę na stan poszczególnych elementów zawieszenia. Pamiętajmy przede wszystkim o sprawdzeniu hamulców i wszystkich gumowych elementów, z przewodami włącznie.

Wymiana łożyska i piasty koła w Białymstoku

Jeżeli poszukują Państwo wykonawcy usługi, jaką jest wymiana łożyska i piasty koła, zapraszamy do skorzystania ze specjalnej oferty, jaką dla swoich Klientów przygotował warsztat samochodowy Białystok Motocentrum24. Pozostajemy do Waszej dyspozycji.

dobry mechanik białystok, dobry mechanik samochodowy białystok, mechanik, mechanik białystok, naprawa samochodu białystok, sprawdzony mechanik samochodowy białystok, warsztat samochodowy, warsztat samochodowy Białystok, wymiana łożyska, wymiana łożyska białystok, wymiana łożyska i piasty, wymiana łożyska i piasty koła, wymiana łożyska i piasty koła białystok, wymiana piasty, wymiana piasty białystok

ONLINE APPOINTMENT

Book your appointment now and get $5 discount.

MAKE APPOINTMENT
LATEST POSTS
MOST VIEWED
TEXT WIDGET

Here is a text widget settings ipsum lore tora dolor sit amet velum. Maecenas est velum, gravida vehicula dolor

© Copyright 2020 Moto Centrum 24