Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/uq6733094dec/ftp/motocentrum24/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2722

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/uq6733094dec/ftp/motocentrum24/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2726

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/uq6733094dec/ftp/motocentrum24/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3624
Wymiana maglownicy Białystok - Moto Centrum 24
Wymiana maglownicy Białystok

Wymiana maglownicy Białystok

Maglownica, czyli przekładnia kierownicy, to element odpowiedzialny za przenoszenie ruchu generowanego przez kierownicę na drążki kierownicze, co powoduje skręt kół.

Zużycie maglownicy następuje średnio po przejechaniu około 200 tysięcy Kilometrów. Zdarzają się jednak także przypadki zużycia maglownic w autach z przebiegiem kilkudziesięciu tysięcy kilometrów. Dużo zależy tu od jakości dróg, po których zazwyczaj się poruszamy. Z racji tego, że maglownica zużywa się podczas każdej jazdy autem, należy ona często do najbardziej eksploatowanych jego części.

Uszkodzenie maglownicy

Do najczęstszych objawów uszkodzenia maglownicy zaliczamy luzy w przekładni odczuwalne na kole kierownicy, stuki przy skręcaniu pojazdu lub nawet przy jeździe prosto (zwłaszcza podczas przejeżdżania przez nierówności), ubywanie płynu z układu kierowniczego, nierównomierne zużycia opon bez wyraźnej przyczyny czy nieprawidłowo działające wspomaganie. Na szybsze zużycie maglownicy wpływ mają również częste kręcenie kołami w miejscu, a także zastosowanie w samochodzie dużych kół.

Wymiana maglownicy – kiedy jest potrzebna?

Maglownica składa się z wielu podzespołów, które z upływem czasu wskutek eksploatacji tracą swoją elastyczność oraz szczelność, ponieważ ścierają się wzajemnie. W zależności od stanu, w jakim znajduje się maglownica, zamawia się nową część lub regeneruje dotychczas używaną. Oczywiście ze względów ekonomicznych regeneracja maglownicy jest dużo bardziej opłacalna.

Prawidłowo wykonana regeneracja maglownicy przywraca jej pełną sprawność i pozwoli przejechać bezawaryjnie samochodem kilkadziesiąt, a często nawet kilkaset tysięcy kilometrów. Należy jednak mieć na uwadze, że regeneracja maglownicy nie wchodzi w grę w przypadku gdy maglownica jest złamana lub pęknięta, gwinty i mocowania są zniszczone, mechanizmy ruchome są zatarte lub mocno skorodowane, a zęby listwy i wałka zostały uszkodzone mechanicznie.

Wymiana maglownicy w praktyce oznacza konieczność demontażu bardzo wielu układów i podzespołów całego silnika. Jest to proces niezwykle skomplikowany, dlatego też usługę tego rodzaju najlepiej jest zlecić profesjonalnemu warsztatowi.
Zachęcamy do skorzystania z oferty Motocentrum24, gdzie nasi mechanicy zajmą się Państwa samochodem i dokonają wymiany maglownicy we właściwy sposób.

dobry mechanik białystok, dobry mechanik samochodowy białystok, mechanik, mechanik białystok, naprawa samochodu białystok, sprawdzony mechanik samochodowy białystok, warsztat samochodowy, warsztat samochodowy Białystok, wymiana maglownicy, wymiana maglownicy białystok, wymiana przekładni białystok, wymiana przekładni kierownicy, wymiana przekładni kierownicy białystok

ONLINE APPOINTMENT

Book your appointment now and get $5 discount.

MAKE APPOINTMENT
LATEST POSTS
MOST VIEWED
TEXT WIDGET

Here is a text widget settings ipsum lore tora dolor sit amet velum. Maecenas est velum, gravida vehicula dolor

© Copyright 2020 Moto Centrum 24