wymiana oleju BiałystokW ramach naszym kompleksowych usług serwisowych proponujemy między innymi wymianę oleju w Białymstoku. Nikogo nie powinien dziwić fakt, że wymiana oleju silnikowego jest koniecznością – a dokładniej to jeden z najważniejszych płynów w samochodzie, który znacznie może wpłynąć na żywotność silnika i pojazdu. Właśnie dlatego należy zawsze pamiętać o tym, aby regularnie go wymieniać – wybierz nasze usługi wymiany oleju w Białymstoku, a Twój pojazd pozostanie sprawny i bezpieczny.

Fachowa usługa wymiany oleju – Białystok

To właśnie olej silnikowy odpowiedzialny jest za zmniejszenia tarcia między poszczególnymi elementami mechanicznymi w samochodzie. To jednak również on odpowiada za prawidłowe chłodzenie oraz uszczelnianie poszczególnych elementów. Olej można wymienić samodzielnie, ale jeśli nie masz pewności, jak to zrobić lub nie masz na to czasu, warto zgłosić się do specjalisty. Zależnie od rodzaju i marki pojazdu, każdy producent sugeruje inny czas wymiany oleju, jednak znaczenie ma również eksploatacja samochodu. Uśredniając, olej należy zazwyczaj wymieniać po każdych 8-10 tys. km, jeśli jednak auto użytkowane jest bardziej intensywnie, olej powinniśmy wymieniać nawet co 5 tys. km. W autach, które mają większą pojemność układu smarowania mogą wymagać rzadszej wymiany oleju (ok. 15 tys. km). Jeśli trudno nam dopilnować, kiedy należy wymienić olej, zaleca się robienie tego na corocznym przeglądzie. Najczęściej rekomendujemy taki olej silnikowy, jaki zalecany jest przez producenta. Wśród olejów wyróżniamy syntetyczne, półsyntetyczne i mineralne – ich dobór w dużej mierze zależny jest od wieku pojazdu. Choć samodzielna wymiana oleju nie jest skomplikowana, to warto skorzystać z usług wymiany oleju w Białymstoku, w naszym warsztacie – dzięki temu będziesz mieć pewność, że olej jest odpowiednio dopasowany do Twojego auta. Pamiętaj również, że olej z czasem traci swoje pierwotne właściwości, dlatego trzeba go regularnie wymieniać nawet wtedy, gdy rzadko korzystamy z naszego auta.

Jaka jest cena wymiany oleju w Białymstoku?

Warto zauważyć, że cena wymiany oleju w warsztacie nie jest wygórowana – jest to jedna z tańszych usług, dlatego nie musisz robić tego sam, możesz zgłosić się do nas. Ponadto oddając auto do warsztatu, aby tam wymieniony został olej silnikowy sprawia, że nie będziemy musieli sami go kupować, podobnie w przypadku narzędzi pomocniczych. Systematyczna wymiana oleju silnikowego w naszym aucie jest niezbędna do jego prawidłowego funkcjonowania – nie zwlekaj zbyt długo, przyjedź do naszego warsztatu na wymianę oleju w Białymstoku.

 

© Copyright 2020 Moto Centrum 24