Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/uq6733094dec/ftp/motocentrum24/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2722

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/uq6733094dec/ftp/motocentrum24/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2726

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/uq6733094dec/ftp/motocentrum24/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3624
Wymiana opon Białystok - Moto Centrum 24
Wymiana opon Białystok
  • 15 listopada 2022
  • In Blog

Wymiana opon Białystok

Opony zimowe i letnie mają inny skład i budowę. Czynniki te wpływają na właściwości jezdne przy różnych warunkach atmosferycznych.

Co prawda na oponach zimowych da się jeździć w miarę bezpiecznie na suchej i mokrej drodze również przy wyższych temperaturach. Ale uwaga – jazda na oponach letnich na śniegu nawet dla doświadczonych kierowców jest już dużym problemem.

Jazda samochodem na oponach zimowych po rozgrzanej nawierzchni sprawia, że stają się one bardzo miękkie, szybciej się zużywają, generują większy hałas, a sam pojazd spala więcej paliwa. Natomiast opony letnie nie nadają się na zimę, ponieważ są twarde i mają mniej lamel – a zatem korzystając z nich łatwiej jest wpaść w poślizg.

Oczywiście można też korzystać z opon całorocznych, ale należy podkreślić, że rozwiązanie to sprawdza się najlepiej u tych kierowców, którzy korzystają z samochodu w mieście i to na krótkich dystansach.

Wymiana opon – co należy wiedzieć?

Opony, które przechowujemy, powinny być składowane w suchym, ciemnym i chłodnym miejscu. Pod żadnym pozorem nie powinny się znajdować w pobliżu chemikaliów, nie powinno się ich też trzymać w kotłowniach oraz w pobliżu transformatorów.

Pamiętajmy o tym, by przed wizytą w warsztacie dokładnie przyjrzeć się oponom, na których dotychczas poruszało się auto i upewnić się, czy zużywają się one równomiernie. Jeżeli są one mocniej wytarte na bokach lub jedna opona na tej samej osi jest zużyta inaczej niż druga, należy również sprawdzić ustawienie geometrii zawieszenia – jazda na nowych oponach przy źle ustawionym zawieszeniu może bowiem doprowadzić do ich szybkiego uszkodzenia. Warto też wiedzieć, że w wielu modelach samochodów to, czy zawieszenie jest ustawione poprawnie, da się ustalić dopiero poprzez wykonanie pomiarów po odpowiednim obciążeniu auta.

Umów się na wymianę opon w warsztacie

Jeżeli posiadacie Państwo samochód z ogumieniem niskoprofilowym o wysokich indeksach prędkości, wyposażonych w opony typu runflat lub czujniki ciśnienia w kołach, zalecamy skorzystanie z usługi jaką jest wymiana opon w profesjonalnym warsztacie, jakim jest Motocentrum24.

dobry mechanik białystok, dobry mechanik samochodowy białystok, mechanik, mechanik białystok, naprawa samochodu białystok, serwis opon, serwis opon białystok, sprawdzony mechanik samochodowy białystok, warsztat samochodowy, warsztat samochodowy Białystok, wulkanizacja białystok, wymiana opon, wymiana opon białystok, wymiana opon w aucie, wymiana opon w aucie białystok, wymiana opon w samochodzie, wymiana opon w samochodzie białystok

ONLINE APPOINTMENT

Book your appointment now and get $5 discount.

MAKE APPOINTMENT
LATEST POSTS
MOST VIEWED
TEXT WIDGET

Here is a text widget settings ipsum lore tora dolor sit amet velum. Maecenas est velum, gravida vehicula dolor

© Copyright 2020 Moto Centrum 24