Wymiana opon w tym roku nie będzie konieczna

Wymiana opon w tym roku nie będzie konieczna

Chciałbyś, żeby to była prawda, no nie? Niestety, zła wiadomość jest taka, że wymiana opon w tym roku jednak Cię nie ominie. Dobra informacja: teraz bez kolejek możesz zmienić koła w Białymstoku jeszcze taniej.

W tym artykule:

Czym się różnią opony letnie od zimowych?

Wymiana opon samemu?

Wymiana opon a #koronawirus

Białystok wymiana opon – cennik

W tym roku zaskocz zimę wcześniejszą zmianą opon letnich na zimowe. Unikniesz kolejek, zapłacisz za wymianę mniej, a do tego będziesz przygotowany na pierwsze przymrozki. No chyba że wolisz być, jak nasi drogowcy tradycyjnie zaskoczeni mrozem w listopadzie. A w sumie dlaczego trzeba zmieniać opony? Wyjaśniamy.

Czym się różnią opony letnie od zimowych?

W naszym pięknym kraju w ciągu roku rozbieżność temperatur powietrza jest olbrzymia: od minus 25 do plus 30℃. Zaś prawa fizyki pozostają niezmienne, więc na mrozie większość materiałów staje się twarda i krucha, a po podgrzaniu bardzo plastyczna. Właśnie dlatego nie udało się dotąd stworzyć takiej mieszanki gumy, która zachowywałaby optymalną trakcję zarówno na mrozie, jak i podczas upałów.

W efekcie “zimówki” w lecie piszczą, ścierając się bardzo szybko, co grozi poślizgiem podczas hamowania. Letnie opony na mrozie sztywnieją i stają się śliskie. Producenci oferują zatem ogumienie wykonane z różnych mieszanek, których parametry dobrane są do określonego zakresu temperatur. Jasne, są również opony całoroczne, nazywane tak chyba tylko dlatego, że przez cały rok zapewniają średnią przyczepność. Jeśli to Ci wystarczy – kup opony wielosezonowe i poczuj adrenalinę podczas wycieczki z rodziną. Odpowiedzialni kierowcy wybierają dobre opony letnie i zimowe – zawsze. Nawet w taniej wypożyczalni aut w Białymstoku, każdy pojazd ma dwa komplety kół. Na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać.

Wymiana opon samemu?

Można ją wykonać, ale tylko w dwóch przypadkach:

1. Są to opony z dętkami. W starych pojazdach opony montowano na kole za pomocą dętki, podobnie jak dalej ma to miejsce w rowerach. Po spuszczeniu powietrza z dętki za pomocą łyżek możesz zrzucić taką oponę z koła i założyć inną. 

2. Opony zamontowane są na drugim komplecie kół. W tym przypadku jedyne, co musisz zrobić, to odkręcić śruby, zmienić koła i dokręcić je z odpowiednim momentem. Spokojnie można to wykonać nawet na przydomowym podjeździe czy osiedlowym parkingu. Pod warunkiem, że deszcz nie leje Ci za kołnierz, a śnieg nie sypie w oczy. Wtedy ta stosunkowo prosta czynność zamienia się w średnio miłe doświadczenie. 

Jeśli masz na kołach współczesne ogumienie bezdętkowe (oznaczenie Tubeless Tyre – TT) bez użycia specjalnego urządzenia zapomnij o wymianie opon samemu. W najlepszym wypadku uszkodzisz gumę albo koło, w najgorszym – zrobisz sobie krzywdę. W tym przypadku pozostaje Ci wyłącznie wymiana opon u wulkanizatora. Sprawdź, ile kosztuje zdjęcie opony z felgi w Białymstoku?

Wymiana opon a #koronawirus

W dobie szalejących fal zachorowań na #COVID19 Klienci serwisu opon często pytają, czy wymiana odbywa się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Odpowiadamy: tak właśnie jest w warsztacie mechaniki pojazdowej Moto Centrum 24 w Białymstoku. Identycznie sytuacja wygląda w każdym z punktów sieci Moto Centrum 24. 

Pracownicy warsztatu noszą ochronne przyłbice, a klamki, lady i inne powierzchnie, z którymi Klient mógłby mieć kontakt, regularnie dezynfekujemy. Co ważniejsze, w Moto Centrum 24 nikt poza Tobą, nie będzie wsiadał do Twojego auta. Możesz więc czuć się u nas komfortowo. Jak widzisz, wymiana opon dobie epidemii może być przeprowadzana bezpiecznie. Taki wizerunek firmy w Internecie to gwarancja, że usługa zostanie wykonana profesjonalnie.

Wymiana opon Białystok – cennik

Ile kosztuje najtańsza wymiana opon w Białymstoku na Hetmańskiej? Na początek musisz wiedzieć, że zrzucenie z felg opon letnich i montaż na nich ogumienia zimowego wiąże się z koniecznością wyważenia każdego koła. Jest to obowiązkowe i nigdy nie daj sobie wmówić, że może być inaczej. Natomiast w kwestii wymiana opon a zbieżność sytuacja jest prostsza: zarówno zmiana ogumienia, jak i całych kół, o ile wykonano ją profesjonalnie, nie może mieć wpływu na zbieżność zawieszenia. W Moto Centrum 24 wymiana opon i wyważenie kompletu kół kosztuje już 60 zł (stalowe felgi 16 calowe). 

Ceny wymiany opon w Białymstoku uzależnione są od średnicy felg oraz materiału, z których są wykonane (np. 16 calowe alufelgi to cena 70 zł za wymianę kompletu opon). Serwis opon Moto Centrum 24 obsługuje również auta ciężarowe. Na miejscu łatamy dziury oraz prostujemy felgi. Możesz również skorzystać z opcji przechowywania opon już od 50 zł za komplet. 

© Copyright 2020 Moto Centrum 24