Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/uq6733094dec/ftp/motocentrum24/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2722

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/uq6733094dec/ftp/motocentrum24/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2726

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/uq6733094dec/ftp/motocentrum24/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3624
Wymiana osłony przegubu Białystok - Moto Centrum 24

Wymiana osłony przegubu Białystok

Pęknięta lub uszkodzona osłona przegubu powinna być wymieniona na nową możliwie jak najszybciej.

Przegub napędowy to jeden z najbardziej delikatnych elementów wyposażenia pojazdu, który jest bardzo wrażliwy na korozję i wymaga bardzo częstego smarowania. Umożliwia on zmianę kąta pracy półosi napędowej i jednocześnie zapewnia ciągłość przekazywania napędu.
Z kolei osłony przegubu napędowego to wykonane z gumy elementy, które zabezpieczają przegub napędowy. Należy o nie dbać i wymieniać je zawsze, gdy ulegną zużyciu. Wymiana osłony przegubu z pewnością opłaca się dużo bardziej niż wymiana całego przegubu napędowego. Z tego też względu warto jest na bieżąco kontrolować jej stan.

Osłona przegubu – najczęstsze usterki

Uszkodzenie osłony przegubu lub jej pęknięcie ze starości powoduje, że masa zaczyna wyciekać, a do przegubów dostają się liczne zanieczyszczenia z zewnątrz, takie jak woda, kurz, kamienie czy piasek. Te zaś mogą doprowadzić do powstania korozji – zaciera się bowiem powierzchnia robocza przegubu, w efekcie czego pojawia się w nim luz (podczas skręcania samochodu da się wówczas słyszeć stukanie).
Opisana wyżej sytuacja jest niezwykle niebezpieczna i może doprowadzić do zerwania części oraz poważnego uszkodzenia pojazdu. Dlatego też jakiegokolwiek rodzaju pęknięcia, przetarcia, czy też oznaki parcenia gumy powinny być dla właściciela pojazdu sygnałami alarmowymi, że osłona przegubu powinna zostać jak najszybciej wymieniona.

W przypadku osłon przegubów należy regularnie sprawdzać ich stan po to, by upewnić się, że nie są pęknięte, a także nie doszło do ich uszkodzeń. Warto pamiętać o tym, że jeśli pod osłonę dostanie się woda lub piach i uszkodzeniu ulegną łożyska, koszty naprawy samochodu znacznie wzrosną.

Osłona przegubu – wymiana

Z naszych doświadczeń wynika, że zdecydowanie najczęściej uszkodzeniu ulega osłona zewnętrzna przegubu, która znajduje się od strony koła. Warto podkreślić, że wymiana osłony przegubu wymaga wymontowania półosi z auta. To zaś wiąże się z koniecznością rozpięcia zawieszenia i wysunięcia zewnętrznego końca półosi z piasty koła.

Wymianę osłony przegubu zaczynamy od demontażu koła. Następnie demontujemy kolumnę MacPhersona i dokonujemy wysunięcia półosi z piast i skrzyni biegów. Kolejne kroki to demontaż przegubów, wymiana osłon i ich zamocowanie. Na koniec dokonujemy montażu półosi w piaście i skrzyni biegów, montujemy kolumnę MacPhersona oraz koło.

Wymiana osłony przegubu – gdzie ją wykonać?

Wymiana osłony przegubu to wbrew pozorom naprawdę istotna czynność konserwacyjna. Z wielu względów ważne jest to, by nie odkładać jej na ostatnią chwilę. Jeżeli zależy Państwu na tym, by czynność ta została wykonana w sposób prawidłowy, zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Warsztat samochodowy Białystok Motocentrum24 dokona wymiany osłony przegubu w krótkim czasie i w rozsądnej cenie.

dobry mechanik białystok, dobry mechanik samochodowy białystok, mechanik, mechanik białystok, naprawa samochodu białystok, osłona przegubu, sprawdzony mechanik samochodowy białystok, warsztat samochodowy, warsztat samochodowy Białystok, wymiana osłony przegubu, wymiana osłony przegubu białystok

ONLINE APPOINTMENT

Book your appointment now and get $5 discount.

MAKE APPOINTMENT
LATEST POSTS
MOST VIEWED
TEXT WIDGET

Here is a text widget settings ipsum lore tora dolor sit amet velum. Maecenas est velum, gravida vehicula dolor

© Copyright 2020 Moto Centrum 24