Wymiana pasów bezpieczeństwa Białystok

Wymiana pasów bezpieczeństwa Białystok

O wymianie pasów bezpieczeństwa powinniśmy pomyśleć zawsze wtedy, gdy są one na tyle zużyte, że nie pracują właściwie.

Zazwyczaj czas eksploatacji pasów bezpieczeństwa wynosi kilkanaście lat, jednak w wielu przypadkach nie ma żadnych wymagań lub zaleceń dotyczących ich wymiany. Standardowo możemy jednak założyć, że po upływie piętnastu lat od roku wyprodukowania samochodu pasy bezpieczeństwa należy wymienić na nowe.

Wymiana pasów – kiedy jest konieczna?

Pamiętajmy o tym, że pasy bezpieczeństwa mają określoną wytrzymałość. O ich wymianie powinniśmy przede wszystkim pomyśleć wtedy, gdy są one mocno zużyte. Jeżeli jeździmy autem kilka razy dziennie, pasy są przez cały czas eksploatowane – przewijają się przez różnego rodzaju rolki, zaczepy i uchwyty. Co istotne, pracują również w trakcie jazdy samochodu, podczas każdego poruszenia się osoby w nim siedzącej, w każdym kierunku.

Mechanicy zalecają, by raz na kilka miesięcy przetrzeć pasy, w miarę możliwości na całej ich długości. Podczas czyszczenia należy też przyjrzeć się, czy pasy nie są przetarte, zmechacone, naderwane lub nacięte. Jeżeli okaże się, że coś spowodowało tego typu uszkodzenia, konieczne będzie znalezienie przyczyny powstania problemu. Z naszych doświadczeń wynika, że często jeden z elementów, który odpowiedzialny za właściwe trzymanie pasa, koroduje i powoduje jego zniszczenie.

Co istotne, wymiana pasów bezpieczeństwa w używanym samochodzie, który właśnie kupiliśmy, nie zawsze jest niezbędna. Warto jest jednak się upewnić, że ich stan jest odpowiedni – tak po prostu, na wszelki wypadek.

Sprawdzenie pasów bezpieczeństwa

Jeżeli mamy wątpliwości, czy znajdujący się w samochodzie pas bezpieczeństwa nadaje się do wymiany, warto jest skonsultować tę kwestię u profesjonalnego mechanika. Warsztat samochodowy Białystok Motocentrum24 pozostaje do dyspozycji – szybko i sprawnie dokonamy przeglądu elementu, który zapewni Państwu dalszą bezpieczną jazdę.

Na koniec kwestia być może banalna, ale niestety nie dla wszystkich oczywista – pasów bezpieczeństwa nie należy wymieniać samodzielnie. Pamiętajmy, że od ich poprawnego montażu zależy życie nasze i naszych najbliższych.

dobry mechanik białystok, dobry mechanik samochodowy białystok, mechanik, mechanik białystok, naprawa samochodu białystok, sprawdzony mechanik samochodowy białystok, warsztat samochodowy, warsztat samochodowy Białystok, wymiana pasów, wymiana pasów bezpieczeństwa, wymiana pasów bezpieczeństwa białystok, wymiana pasów białystok

ONLINE APPOINTMENT

Book your appointment now and get $5 discount.

MAKE APPOINTMENT
LATEST POSTS
MOST VIEWED
TEXT WIDGET

Here is a text widget settings ipsum lore tora dolor sit amet velum. Maecenas est velum, gravida vehicula dolor

© Copyright 2020 Moto Centrum 24