Wymiana pierścieni tłokowych Białystok
  • 6 grudnia 2022
  • In Blog

Wymiana pierścieni tłokowych Białystok

Układ napędowy z pierścieniami tłokowymi to jeden z najbardziej zaawansowanych i skomplikowanych elementów wyposażenia samochodu.

Pierścienie tłokowe można podzielić na: uszczelniające, zgarniające oraz kompresyjno-zgarniające. Kształtem przypominają one metalowe obręcze i są montowane w rowkach wyżłobionych w zewnętrznej powierzchni tłoków. Sprawny układ pierścieni jest niezbędny do tego, by silnik utrzymywał odpowiednią kompresję. Są to elementy wykonane z dużą precyzją, a każde ich uszkodzenie ma negatywny wpływ na pracę silnika.

Pierścienie tłokowe i ich funkcje

Zadaniem pierścieni tłokowych jest uszczelnianie przestrzeni pomiędzy komorą spalania silnika a obudową korbowodu (skrzyni kordowej). Ponadto pierścienie odprowadzają z tłoków ciepło wytworzone w procesie spalania oraz odpowiadają za odprowadzanie nadmiaru oleju silnikowego, który osadza się na ścianach cylindra.

Pierścień uszczelniający, który znajduje się najbliżej denka tłoka, zapewnia silnikowi odpowiednią kompresję w komorze spalania. Z kolei pierścień kompresyjno-zgarniający, który można znaleźć na środku strefy pierścieniowej tłoka, oprócz tego, że dba o odpowiednią kompresję, zbiera nadmiar oleju ze ścianek cylindra i kieruje je do kanałów pierścienia zgarniającego. Najniżej znajduje się zaś pierścień olejowy (zgarniający), którego zadaniem jestzbieranie nadmiaru oleju z cylindra i kierowanie go do miski olejowej.

Najczęstsze uszkodzenia pierścieni tłokowych mają miejsce wskutek ich pęknięcia lub długotrwałej eksploatacji. O tym, że pierścienie nie działają poprawnie, może świadczyć obniżenie osiągów jednostki napędowej, spadek stopnia sprężania w cylindrze oraz większe niż zazwyczaj zużycie oleju. Wszystkie te objawy mają negatywny wpływ na pracę silnika.

Wymiana i montaż pierścieni tłokowych obejmuje również takie usługi jak szlifowanie korbowodu, frezowanie gniazd zaworowych czy honowanie cylindrów. Należy pamiętać o tym, by pierścienie nominalne zawsze zakładać na nominalne tłoki, a pierścienie nadwymiarowe na tłoki nadwymiarowe. Warto mieć na uwadze, że nawet niewielka niedokładność w spasowaniu może prowadzić do poważnej awarii silnika i konieczności jego remontu.

Pierścienie tłokowe i ich wymiana

Czynności, jaką jest wymiana pierścieni tłokowych, dokonuje się za pomocą profesjonalnych elektronarzędzi oraz przyrządów. Ponadto podczas realizacji tej usługi należy wymienić olej, uszczelniacze i rozrząd.

Ponieważ koszt wymiany pierścieni tłokowych jest dosyć wysoki, należy dbać o regularne przeglądy techniczne swojego samochodu. Możecie je Państwo wykonać w naszym warsztacie samochodowym w Białymstoku. Zapraszamy.

dobry mechanik białystok, dobry mechanik samochodowy białystok, mechanik, mechanik białystok, naprawa samochodu białystok, pierścienie tłokowe, pierścienie tłokowe kompresyjno-zgarniające, pierścienie tłokowe uszczelniające, pierścienie tłokowe zgarniające, sprawdzony mechanik samochodowy białystok, warsztat samochodowy, warsztat samochodowy Białystok, wymiana poierścieni tłokowych białystok

ONLINE APPOINTMENT

Book your appointment now and get $5 discount.

MAKE APPOINTMENT
LATEST POSTS
MOST VIEWED
TEXT WIDGET

Here is a text widget settings ipsum lore tora dolor sit amet velum. Maecenas est velum, gravida vehicula dolor

© Copyright 2020 Moto Centrum 24