Wymiana rozrządu w BMW X5 – Białystok

Wymiana rozrządu w BMW X5 – Białystok

W mijającym tygodniu dokonaliśmy wymiany uszkodzonego rozrządu w popularnym crossoverze SUV. Tak jak podczas innych naszych napraw, również to zadanie zakończyło się pełnym sukcesem.

BMW X5 to średniej wielkości luksusowy SUV. Auto zadebiutowało na rynku w 1999 roku jako model E53. W momencie premiery samochód posiadał napęd na wszystkie koła i był dostępny z manualną lub automatyczną skrzynią biegów. Druga generacja auta została wprowadzona na rynek w 2006 roku i była znana pod nazwą E70. Zastosowano w niej xDrive – system napędu na wszystkie koła z możliwością rozdzielania momentu obrotowego, połączony z automatyczną skrzynią biegów.

BMW X5 – poszczególne modele

F15 X5 (lub F85 dla X5 M) to trzecia generacja modelu X5, która oficjalnie zadebiutowała w listopadzie 2013 roku. Dzieliła ona to samo podwozie i rozstaw osi, co E70. Kupujący mogli wówczas wybierać sposód trzech silników. Były to: xDrive50i (benzynowy V-8, 450 KM), xDrive30d (turbodoładowany inline-6 diesel, 258 KM) i M50d Performance (turbodoładowany inline-6 diesel, 381 KM).

G05 X5 to czwarta generacja modelu X5, która ujrzała światło dzienne w listopadzie 2018 roku. Samochód został oparty na nowym podwoziu BMW Group o architekturze klastrowej (CLAR). Wszystkie X5 z roku modelowego 2019 zostały wyposażone w napęd na wszystkie koła xDrive. Do amerykańskiej linii modelowej na rok 2020 dodano wariant sDrive (z napędem na tylne koła). X5 sDrive z 2020 roku było napędzane rzędowym, 6-cio benzynowym silnikiem BMW B58 (sDrive40i).

BMW X5 – SAV czy SUV?

Ciekawostką jest fakt, że BMW oficjalnie sprzedawało X5 jako „Sports Activity Vehicle” (SAV), a nie SUV, aby wskazać na jego możliwości prowadzenia na drodze pomimo dużych wymiarów. X5 było też autem, który zasygnalizowało odejście od wykorzystania konstrukcji „ciała na ramie”, na rzecz bardziej nowoczesnej konstrukcji monocoque.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani usługą jaką jest wymiana rozrządu w BMW X5, serdecznie zapraszamy do wizyty w naszym warsztacie samochodowym w Białymstoku.

bmw x5, dobry mechanik białystok, dobry mechanik samochodowy białystok, mechanik, mechanik białystok, naprawa samochodu białystok, sprawdzony mechanik samochodowy białystok, warsztat samochodowy, warsztat samochodowy Białystok, wymiana rozrządu, wymiana rozrządu bmw x5, wymiana rozrządu bmw x5 białystok

ONLINE APPOINTMENT

Book your appointment now and get $5 discount.

MAKE APPOINTMENT
LATEST POSTS
MOST VIEWED
TEXT WIDGET

Here is a text widget settings ipsum lore tora dolor sit amet velum. Maecenas est velum, gravida vehicula dolor

© Copyright 2020 Moto Centrum 24