Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/uq6733094dec/ftp/motocentrum24/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2722

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/uq6733094dec/ftp/motocentrum24/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2726

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/uq6733094dec/ftp/motocentrum24/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3624
Wymiana wycieraczek Białystok - Moto Centrum 24
Wymiana wycieraczek Białystok

Wymiana wycieraczek Białystok

Wymiany wycieraczek należy dokonać zawsze wtedy, gdy niedokładnie zbierają one wodę, pozostawiają na szybie smugi, piszczą lub przeskakują po czyszczonej powierzchni.

Wybierając nowe wycieraczki do samochodu należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj zaczepu oraz ich długość. Należy mieć na uwadze, że w niektórych samochodach lewe pióro wycieraczki, które odpowiada za oczyszczanie szyby przed kierowcą, jest nieco dłuższe od prawego.

Wycieraczki w samochodzie – jak wymienić?

Przed przystąpieniem do czynności, jaką jest wymiana wycieraczek, należy upewnić się, że silnik samochodu jest wyłączony, a kluczyki są wyciągnięte ze stacyjki. Pozwoli to na uniknięcie przypadkowego uruchomienia auta i ewentualnego zniszczenia szyby pojazdu przez metalowe ramiona.

W celu ściągnięcia zużytych wycieraczek samochodowych należy odgiąć ich ramiona w górę. Następnie dokonujemy ich zablokowania w tej pozycji. Aby wysunąć wycieraczkę naciskamy dźwignię zaczepu znajdującą się na styku wycieraczki i metalowego ramienia. Następnie delikatnie przesuwamy wycieraczkę ku dołowi. Nową wycieraczkę umieszczamy w adapterze i ciągniemy w górę ramienia – usłyszymy wówczas charakterystyczne kliknięcie, które będzie oznaczało, że montaż został wykonany w sposób prawidłowy. Na koniec opuszczamy ramię do pozycji wyjściowej.

Wymiana płaskich wycieraczek w samochodzie

W przypadku gdy mamy do czynienia z wycieraczką płaską, możemy wymienić tylko jej gumki. Wymaga to zdjęcia wykonanej z plastiku nakładki, która znajduje się na końcu pióra. Następnie odginamy element chroniący gumkę przed wysunięciem, zdejmujemy starą gumę i zakładamy w jej miejsce nową, po czym ponownie zginamy metalowe zabezpieczenie i nakładamy plastikową nasadkę.

Pamiętajmy o tym że niewymienienie wycieraczek na czas może skutkować podniesieniem ryzyka wypadku podczas intensywnych opadów deszczu lub śniegu. Jednocześnie warto dbać o to, by utrzymywać wycieraczki samochodowe w dobrej kondycji jak najdłużej. Starajmy się nie uruchamiać ich na sucho, usuwać za ich pomocą szronu z przedniej szyby i odrywania od szyby przymarzniętych wycieraczek na siłę.

Jeżeli macie Państwo problem z samodzielną wymianą wycieraczek, zachęcamy do skorzystania z usługi, którą oferuje nasz warsztat samochodowy Białystok Motocentrum24.

dobry mechanik białystok, dobry mechanik samochodowy białystok, mechanik, mechanik białystok, naprawa samochodu białystok, sprawdzony mechanik samochodowy białystok, warsztat samochodowy, warsztat samochodowy Białystok, wymiana wycieraczek, wymiana wycieraczek Białystok

ONLINE APPOINTMENT

Book your appointment now and get $5 discount.

MAKE APPOINTMENT
LATEST POSTS
MOST VIEWED
TEXT WIDGET

Here is a text widget settings ipsum lore tora dolor sit amet velum. Maecenas est velum, gravida vehicula dolor

© Copyright 2020 Moto Centrum 24