Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/uq6733094dec/ftp/motocentrum24/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2722

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/uq6733094dec/ftp/motocentrum24/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2726

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/uq6733094dec/ftp/motocentrum24/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3624
Wymiana wysprzęglika sprzęgła Białystok - Moto Centrum 24
Wymiana wysprzęglika sprzęgła Białystok

Wymiana wysprzęglika sprzęgła Białystok

Sprzęgła samochodów to złożone systemy składające się z wielu elementów. Jednym z nich jest wysprzęglik, który bywa też określany mianem centralnego łożyska wysprzęglającego.

Najczęściej problemy z wysprzęglikiem w samochodzie pojawiają się po kilkuset tysiącach przejechanych kilometrów. O tym, że wysprzęglik jest już mocno zużyty, może świadczyć problem ze zmianą biegów w aucie. Bardzo często pojawiają się też trudności ze wciśnięciem pedału sprzęgła, ma miejsce wyciek płynu hydraulicznego lub sprzęgło nie chce działać podczas postoju auta.

Wysprzęglik – sposób działania i rodzaje

Wysprzęglik to siłownik hydrauliczny sprzęgła. Jest to niewielkie urządzenie, które ma zapewniać poprawne funkcjonowanie pedału sprzęgła – podzespół naciska na sprężynę talerzową koła dociskowego sprzęgła w taki sposób, aby rozłączyć napęd.

Wysprzęgliki dzielimy na dwa rodzaje. Pierwszy z nich to wysprzęglik umieszczony poza skrzynią biegów (który często bywa nazywany siłownikiem sprzęgła), a drugi to wysprzęglik centralny (CSC – Concentric Slave Cylinder, mechanizm wysprzęglający montowany wewnątrz skrzyni biegów i łączący łożysko oporowe z siłownikiem sprzęgła w jednym podzespole). Z całą pewnością wymiana wysprzęglika jest trudniejsza w przypadku drugiego z tych układów – wymagany jest wtedy bowiem demontaż całej skrzyni biegów.

Obecnie w samochodach osobowych stosuje się zazwyczaj pchający typ wysprzęglika centralnego. Warto w tym miejscu podkreślić, że wysprzęgliki tego rodzaju są podzespołami nie nadającymi się do naprawy – to, co należy zrobić, to wymienić wadliwą część na nową.

Montaż wysprzęglika

Prawidłowy montaż centralnego wysprzęglika pomaga zapobiec uszkodzeniu uszczelek i sprzęgła. Warto też przypomnieć, że w samochodach bardzo często układ sterowania sprzęgłem jest połączony z układem hamulcowym. Wyciek płynu hydraulicznego z jednego systemu przełoży się więc na pracę drugiego systemu.

Wymiana wysprzęglika powinna być dokonywana podczas każdej wymiany sprzęgła lub demontażu skrzyni biegów. Ponieważ dostęp do wysprzęglika jest utrudniony, zaleca się, by jego wymiany dokonywali wyłącznie doświadczeni mechanicy. Zachęcamy Państwa do skorzystania z usługi, jaką jest wymiana wysprzęglika sprzęgła w Białymstoku w warsztacie samochodowym Motocentrum24.

dobry mechanik białystok, dobry mechanik samochodowy białystok, mechanik, mechanik białystok, naprawa samochodu białystok, sprawdzony mechanik samochodowy białystok, warsztat samochodowy, warsztat samochodowy Białystok, wymiana wysprzęglika białystok, wymiana wysprzęglika sprzęgła, wymiana wysprzęglika sprzęgła białystok, wysprzęglik sprzęgła, wysprzęglik sprzęgła białystok

ONLINE APPOINTMENT

Book your appointment now and get $5 discount.

MAKE APPOINTMENT
LATEST POSTS
MOST VIEWED
TEXT WIDGET

Here is a text widget settings ipsum lore tora dolor sit amet velum. Maecenas est velum, gravida vehicula dolor

© Copyright 2020 Moto Centrum 24