Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/uq6733094dec/ftp/motocentrum24/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2722

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/uq6733094dec/ftp/motocentrum24/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2726

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/uq6733094dec/ftp/motocentrum24/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3624
Wymiana zaworów w kołach Białystok - Moto Centrum 24
Wymiana zaworów w kołach Białystok

Wymiana zaworów w kołach Białystok

Zawory gumowe powinny być wymieniane na nowe przy każdej zmianie opon – z letnich na zimowe oraz z zimowych na letnie.

Najważniejszym zadaniem zaworu jest utrzymywanie ciśnienia w oponie. Warto w tym miejscu podkreślić, że zawór służy nie tylko do pompowania koła, ale także do spuszczania z niego powietrza. W sytuacji, gdy zawór ulegnie uszkodzeniu, w kole pojawia się otwór o średnicy 11 milimetrów, co przy dużych prędkościach oznacza w praktyce utratę kontroli nad pojazdem.

Zawory i ich rodzaje

Zawory gumowe znajdują zastosowanie przede wszystkim w samochodach osobowych. Należy jednak wiedzieć, że ulegają one szybkiemu zużyciu – dzieje się tak ze względu na wysokie ciśnienie w oponach. W samochodach dostawczych montuje się zazwyczaj zawory wzmacniane lub metalowe skręcane. Z kolei w ciężarówkach i autobusach stosuje się zawory metalowe skręcane, które mają specjalnie skonstruowaną szyjkę.

Co istotne, zawory najlepiej spełnia swoją funkcję przez pierwsze sześć miesięcy od dnia montażu. Z każdym kolejnym miesiącem guma traci swoją twardość. Bardzo często na utratę elastyczności gumy zaworu wpływ ma również wysoka temperatura promieniująca ze strony hamulców.

Zawór w kole – do czego służy

W trakcie szybkiej jazdy zawór podlega dużym obciążeniom – działa na niego bowiem siła odśrodkowa, która rośnie wraz z prędkością samochodu. Jadąc z szybkością 130 km/h zawór gumowy może odchylić się od swojego pierwotnego położenia nawet pod kątem 30 stopni – działają siły odśrodkowe, w efekcie czego u jego podstawy dochodzi do naprężeń. To właśnie w takich sytuacjach zawory najczęściej ulegają pęknięciom. Zawory mogą również ulec zniszczeniu w wyniku kontaktu z krawężnikiem.

Jak wynika z przeprowadzonych testów, zawory w zwykłym aucie osobowym mogą nagrzać się nawet do 160 stopni Celsjusza. Jednocześnie powinny one również spełniać swoją funkcję także w temperaturze minus 50 stopni Celsjusza.

Wymiana zaworów w kołach

Jeżeli zależy Państwu na szybkiej i sprawnej usłudze, jaką jest wymiana zaworów w kołach, zapraszamy do odwiedzin w warsztacie samochodowym Białystok Motocentrum24. Przypominamy również o konieczności regularnego mierzenia ciśnienia w ogumieniu. Jeżeli w ciągu miesiąca z koła samochodu ubyło 0,3 bara, należy jak najszybciej udać się do warsztatu.

dobry mechanik białystok, dobry mechanik samochodowy białystok, mechanik, mechanik białystok, naprawa samochodu białystok, sprawdzony mechanik samochodowy białystok, warsztat samochodowy, warsztat samochodowy Białystok, wymiana zaworów, wymiana zaworów białystok, wymiana zaworów w kołach, wymiana zaworów w kołach białystok, wymiana zaworu w kole, wymiana zaworu w kole białystok

ONLINE APPOINTMENT

Book your appointment now and get $5 discount.

MAKE APPOINTMENT
LATEST POSTS
MOST VIEWED
TEXT WIDGET

Here is a text widget settings ipsum lore tora dolor sit amet velum. Maecenas est velum, gravida vehicula dolor

© Copyright 2020 Moto Centrum 24