Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/uq6733094dec/ftp/motocentrum24/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2722

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/uq6733094dec/ftp/motocentrum24/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2726

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/uq6733094dec/ftp/motocentrum24/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3624
Wymiana zaworu EGR Białystok - Moto Centrum 24
Wymiana zaworu EGR Białystok
  • 18 października 2022
  • In Blog

Wymiana zaworu EGR Białystok

Najczęściej problemy z zaworem EGR pojawiają się w sytuacji, gdy zapcha się on sadzą oraz cząstkami stałymi, dojdzie do uszkodzenia jego membrany, gdy zatrze się ze starości z powodu rdzy, a także gdy wiązka elektryczna ulegnie przetarciu.

Zawór EGR (ang. Exhaust Gas Recirculation – układ recyrkulacji spalin) jest odpowiedzialny za sterowanie ilością spalin oraz poprawienie bilansu termicznego silnika. może onposiadać sterowanie podciśnieniowe lub elektryczne. Z kolei stopień jego otwarcia jest uzależniony od typu silnika, temperatury oraz obciążenia.

Układ EGR doprowadza części spalin z powrotem do cylindrów silnika poprzez kolektor dolotowy, co powoduje zmniejszenie ilości tlenu w zassanym powietrzu. W ten sposób temperatura w komorze spalania zostaje obniżona i nie powstaje szkodliwy tlenek azotu.

Uszkodzenie zaworu EGR – najczęstsze objawy

O tym, że zawór EGR uległ uszkodzeniu, najczęściej świadczy nierównomierna praca silnika na biegu jałowym, brak możliwości wygenerowania pełnej mocy silnika, pojawiające się trudności z płynnym przyspieszaniem, przypadkowe gaśnięcie, utrudniony rozruch zimnego silnika oraz świecąca kontrolka silnika „check engine” znajdująca się na tablicy wskaźników. Objawem awarii zaworu EGR może być również wydobywający się z rury wydechowej charakterystyczny czarny dym.

W autach z silnikami benzynowymi awarii ulegają najczęściej zawory aut miejskich o przebiegach ponad stu tysięcy kilometrów. Natomiast w silnikach diesla zawór EGR może zatrzeć się już po przejechaniu sześćdziesięciu tysięcy kilometrów.

Wymiana zaworu EGR na nowy

Prawidłowa praca zaworu nie ma większego wpływu na moc silnika. Warto jednak podkreślić, że zawór EGR jest częścią eksploatacyjną samochodu i powinien być co jakiś czas wymieniany na nowy. Przy wymianie zaworu powinno się również usunąć stare uszczelki i zastąpić je nowymi.

Pamiętajmy o tym, że jazda autem z uszkodzonym zaworem EGR może spowodować poważną awarię silnika. Nie zalecamy czyszczenia zaworów – jest to rozwiązanie doraźne, które przywraca im sprawność jedynie na jakiś czas.

Jeżeli zależy Państwu na szybkim i sprawnym wykonaniu usługi, jaką jest wymiana zaworu EGR, zapraszamy do odwiedzin w warsztacie samochodowym w Białymstoku Motocentrum24.

dobry mechanik białystok, dobry mechanik samochodowy białystok, mechanik, mechanik białystok, naprawa samochodu białystok, sprawdzony mechanik samochodowy białystok, układ recyrkulacji spalin, warsztat samochodowy, warsztat samochodowy Białystok, wymiana zaworu egr, wymiana zaworu egr białystok, zawór egr

ONLINE APPOINTMENT

Book your appointment now and get $5 discount.

MAKE APPOINTMENT
LATEST POSTS
MOST VIEWED
TEXT WIDGET

Here is a text widget settings ipsum lore tora dolor sit amet velum. Maecenas est velum, gravida vehicula dolor

© Copyright 2020 Moto Centrum 24