Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/uq6733094dec/ftp/motocentrum24/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2722

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/uq6733094dec/ftp/motocentrum24/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2726

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/uq6733094dec/ftp/motocentrum24/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3624
Wymiana zwrotnicy koła Białystok - Moto Centrum 24
Wymiana zwrotnicy koła Białystok

Wymiana zwrotnicy koła Białystok

Wymiany zwrotnicy koła dokonuje się najczęściej w przypadku, gdy pojazd ulegnie wypadkowi lub kolizji. Najczęściej ma to miejsce gdy inne auto uderzy w koło kierowanego przez nas samochodu.

Zwrotnica koła to niezwykle ważny element układu kierowniczego, który odpowiada za prowadzenie koła we właściwej pozycji. Koła mogą być przymocowane do zwrotnicy na jeden z dwóch sposobów. Pierwszy z nich polega na tym, że do zwrotnicy przykręcona jest piasta, na której zamocowane jest koło. W drugim przypadku łożysko koła jest zamocowane w zwrotnicy.

Warto w tym miejscu podkreślić, że zwrotnic koła nie naprawia się. Gdy ulegną uszkodzeniu, należy je jak najszybciej wymienić na nowe.

Kiedy należy wymienić zwrotnicę koła?

Zwrotnica koła jest tym elementem wyposażenia samochodu, który jest bardzo podatny na działanie wielu znajdujących się na drodze zanieczyszczeń. Narażona na działanie wilgoci zwrotnica może korodować, przez co staje się mało wytrzymała. Zwrotnicę koła można też uszkodzić wjeżdżając z dużą prędkością w dużą dziurę w drodze lub w wyniku uderzenia kołem samochodu o wysoki krawężnik podczas parkowania.

We współczesnych samochodach zwrotnica jest połączona z przodu z kolumnami resorującymi, zwanymi również kolumnami MacPhersona. Do dolnej części zwrotnicy przymocowany jest wówczas wahacz, a do jej górnej części – dolna część kolumny resorującej.

O tym, że zwrotnicę należy wymienić, mogą świadczyć również błędy w montażu np. klocków hamulcowych. Bardzo często zdarza się bowiem, że uszkodzenie zwrotnicy koła następuje na skutek niewłaściwego przykręcenia prowadnicy zacisku oraz uszkodzenia gwintu znajdującego się w zwrotnicy koła. W takim przypadku zwrotnica również musi być wymieniona na nową.

Zwrotnica koła i jej wymiana

Pamiętajmy o tym, że po dokonaniu czynności jaką jest wymiana zwrotnicy koła (tak jak po każdej ingerencji w układ kierowniczy i zawieszenie) niezbędne jest skorygowanie ustawień geometrii zawieszenia poprzez wyregulowanie zbieżności kół przednich według ustawień fabrycznych producenta samochodu. Czynność ta ma bardzo duży wpływ na stabilność auta oraz precyzję jego prowadzenia.

Jeżeli musicie Państwo dokonać natychmiastowej wymiany zwrotnicy koła, zapraszamy do warsztatu samochodowego Białystok Motocentrum24, gdzie nasi mechanicy szybko i sprawnie zajmą się Waszym samochodem. Jednocześnie zachęcamy do kontaktu telefonicznego w celu uzgodnienia terminu naprawy.

dobry mechanik białystok, dobry mechanik samochodowy białystok, mechanik, mechanik białystok, naprawa samochodu białystok, sprawdzony mechanik samochodowy białystok, warsztat samochodowy, warsztat samochodowy Białystok, wymiana zwrotnicy koła, wymiana zwrotnicy koła białystok

ONLINE APPOINTMENT

Book your appointment now and get $5 discount.

MAKE APPOINTMENT
LATEST POSTS
MOST VIEWED
TEXT WIDGET

Here is a text widget settings ipsum lore tora dolor sit amet velum. Maecenas est velum, gravida vehicula dolor

© Copyright 2020 Moto Centrum 24